Meble łazienkowe w nowoczesnym wydaniu

Dzisiaj łazienka to nie tylko pomieszczenie użytkowe, ale także miejsce relaksu. Dlatego coraz bardziej zależy nam na tym, żeby wyglądała pięknie i nowocześnie. Nie chodzi tu jedynie o standardową armaturę, tj. umywalka czy wanna. Nowoczesny charakter łazience nadają również meble.

Nowoczesna łazienka to funkcjonalne połączenie strefy kąpielowej, higienicznej i sanitarnej. Oprócz funkcjonalności nowoczesne meble łazienkowe powinny charakteryzować się dostosowaniem do wnętrza i warunków w nim panujących. Musimy mieć świadomość tego, że łazienka to pomieszczenie o podwyższonym stopniu wilgotności. Z tego względu nie warto oszczędzać na jakości materiałów, z których wykonywane są meble łazienkowe. Wybierajmy takie wyposażenie, którego powierzchnia jest zabezpieczona przed działaniem wody kilkoma warstwami farby i lakieru. To zapewni nam ich prawidłowe eksploatowanie.

Różnorodny wybór szafek
Na rynku mebli łazienkowych królują szafki. Za najbardziej popularny rodzaj szafki przeznaczonej do łazienki można uznać szafkę umywalkową. Często bywa, że wykonują je ci sami producenci, którzy produkują umywalki. Tym sposobem wymiary szafek są optymalnie dostosowane do wymiarów i kształtu armatury. Najpowszechniejszym materiałem wykorzystywanym do wykonywania korpusów są płyty wiórowej, a do frontów płyty MDF laminowana. W zależności od preferencji klienta szafka umywalkowa może posiadać wyłącznie półki lub półki połączone z zestawem szuflad.
Coraz większą popularnością cieszą się również słupki (wąskie i wysokie szafki) oraz półsłupki (wąskie i nieco niższe szafki). Największym atutem tego typu mebli jest ich funkcjonalność - nie zajmują zbyt dużo miejsca, a jednocześnie umożliwiają przechowywanie niezbędnych w łazience kosmetyków i akcesoriów. Niektóre słupki dodatkowo wyposażone są w metalowe kosze na bieliznę. Drzwiczki słupków łazienkowych są tak zaprojektowane, aby mogły być montowane zarówno po stronie prawej jak i lewej. Producenci posiadają w swoich ofertach słupki pełne oraz z przeszkleniem, ponadto szafki te podobnie jak klasyczne modele mogą składać się jedynie z półek albo połączenia półki oraz szuflady lub kosza.
Warto również wspomnieć o komodach, które są o wiele bardziej pojemne niż słupki czy półsłupki. Można w nich sporo schować, ponieważ często wyposażone są w metalowe koszyczki oraz szuflady z systemami cichego domykania. Ciekawym rozwiązaniem stosowanym w komodach jest wykorzystanie systemu bezuchwytowego typu „push to open”.

Autor