Jak komfortowo zaaranżwać łazienkę?

Meble łazienkowe to – oprócz standardowej armatury, tj. umywalka czy wanna - ważny element wyposażenia każdej łazienki. Zapewniają porządek i umożliwiają przechowywanie niezbędnych akcesoriów, tj. szampony, kosmetyki, mydełka czy środki czystości. Podpowiadamy, jakie meble wybrać, aby łazienka był zaaranżowana ładnie i komfortowo.

Kosmetyki, przybory, artykuły toaletowe, środki czystości, ręczniki czy szlafroki są niezbędne w każdej łazience. Niestety wszystko razem zajmuje sporo miejsca. Gdzie zatem je wszystkie przechowywać? Nieocenione są tutaj praktyczne meble łazienkowe.

Szafki w roli głównej
W łazience będzie królował porządek, jeśli przybory toaletowe, kosmetyki, akcesoria i środki czystości sprytnie ukryjemy w szafkach czy szufladach zamykanych drzwiami. Najlepiej sprawdzają się modele z gładkimi frontami, np. wykonane z MDF-u czy szkła mrożonego.
W łazienkach o dużych metrażach lub pokojach kąpielowych można umieścić dodatkowo krzesło, fotel lub szezląg. Pomocna w zachowaniu porządku może okazać się toaletka z szufladkami i lustrem.
Pamiętajmy jednak o tym, żeby zwrócić uwagę na to, czy wybrane przez nas meble wykonane są z materiałów odpowiednio zabezpieczonych przed panującą w łazience wilgocią.

Meble łazienkowe w zestawie
Ceny mebli łazienkowych są dosyć wysokie. Alternatywnym rozwiązaniem może być tutaj wykorzystanie gotowych zestawów mebli do łazienki. W skład standardowego zestawu łazienkowego wchodzą zazwyczaj: szafka podumywalkowa (z zamykanymi drzwiczkami bez nich lub szufladami), wysoka szafka z pełnymi drzwiczkami, tzw. słupek oraz lustro. Niektóre zestawy posiadają dodatkowo przeszklone witrynki.
Efektowny wygląd mebli łazienkowych można dodatkowo podkreslić poprzez dodatkowe podświetlenie.

Jak ulokować meble?
Ze względu na to, że meble łazienkowe zajmują dość dużo miejsca najlepiej wybrać meble podwieszane. Warto je wkomponować we wnętrzu w taki sposób, abyśmy nie narażali się na obijanie się o różne elementy podczas codziennego korzystania z łazienki. Najlepiej sprawdzą się tutaj wszelkiego rodzaju wnęki oraz nisze w ścianie.
Dla łazienkowego komfortu ważne jest również dopasowanie wymiarów łazienkowych mebli do reszty sprzętów znajdujących się w łazience. Pamiętajmy, aby wokół toalety czy wanny była zachowana wolna przestrzeń zapewniająca wygodę ich użytkowania.

Autor