Meble łazienkowe w roli głównej

Spełniają istotną funkcję w każdej łazience. Zapewniają komfort i utrzymanie porządku. Podpowiadamy, czym kierować się przy wyborze mebli łazienkowych?

Najpopularniejsze materiały
Dużą popularnością cieszą się meble łazienkowe wykonane z płyt drewnopochodnych, które przed działaniem wilgoci zabezpieczone są jednobarwnym lub drewnopodobnym laminatem czy kilkoma warstwami wodoodpornego lakieru.
Uznaniem klientów cieszą się również meble z naturalnego drewna, które produkuje się z gatunków odpornych na wilgoć, np. drewna dębowego czy egzotycznego. Dodatkowo są one zabezpieczane impregnatami lub lakierami wodoodpornymi.
W ofertach sklepów meblowych znajdziemy także tanie meble łazienkowe z tworzyw sztucznych, które dostępne są w wielu kolorach. Charakteryzują się odpornością na ciepło i wilgoć oraz łatwością w czyszczeniu. Niestety nie są zbyt trwałe, bowiem uderzone łatwo pękają.

Stojąc prze wyborem
Na rynku dostępna jest bogata gama szafek i regałów o różnych wymiarach, kształtach i przeznaczeniu. Mogą być sprzedawane pojedynczo lub w kompletach. W skład standardowego zestawu łazienkowego zwykle wchodzi szafka podumywalkowa, szafka stojąca – tzw. słupek oraz szafka wisząca.
Szafki podumywalkowe są bardzo funkcjonalne, ponieważ można w nich schować środki czystości, ręczniki czy brudną bieliznę. Dobrym rozwiązaniem są szafki na kółkach, które wsuwa się pod umywalkę, a podczas sprzątania można z łatwością wysunąć.
Szafkę pod umywalką można zastąpić również stojącym lub podwieszanym regałem z półkami lub szufladkami oraz relingiem na ręczniki. Regał może pełnić rolę oparcia dla blatu, na którym montuje się umywalkę albo w niego ją wpuszcza.
Szafki i regały stojące oferowane są w różnych wymiarach. Ich drzwiczki mogą być pełne, częściowo lub całkowicie przeszklone czy fragmentami otwarte. Niższe szafki często wykończone są blatem, który może pełnić funkcję dodatkowej półki.
Pamiętajmy jednak, że meble stojące potrzebują wolnego miejsca na ich ustawienie. W przypadku gdy nie jest go za wiele meble można powiesić na ścianie. Tutaj wybór jest także bardzo szeroki. Najpopularniejsze są płaskie szafki wieszane nad umywalką. Tego typu szafka jest bardzo praktyczna, ponieważ można w niej schować kosmetyki i akcesoria niezbędne do codziennej toalety czy makijażu, które dzięki niej będą zawsze łatwo dostępne.

Autor