MM Zamość

Informacje z Zamościa i okolic

Rozrywka

5 pomysłów na wyjazd integracyjny dla pracowników!

Imprezy integracyjne dla pracowników to jeden z najlepszych sposób, aby zespół poznał się lepiej i zyskał więcej motywacji do działania. Obecnie na rynku dostępnych jest bardzo wiele różnorodnych ofert przygotowanych zarówno dla małych, jak i dużych firm, a także propozycje skrojone na miarę, czyli dopasowane do specyfiki danego przedsiębiorstwa. Jak zatem zorganizować imprezę, która wszystkim się spodoba i będzie tematem pogawędek przez kolejne miesiące przy biurowej kawie? Poniżej proponujemy 5 doskonałych pomysłów na imprezy integracyjne.

Dbamy o formę i kondycję pracowników

Powiedzenie, że ruch to zdrowie zna każde dziecko, ale jednak w praktyce niewiele osób się do niego stosuje. Wyjazd integracyjny dla firmy połączony z zabawami sportowymi czy sporą dawką ambitnej rywalizacji może być sposobem na sukces. Organizacja meczów paintballowych czy airsoftowych w pięknych okolicznościach przyrody pozwoli pracownikom nie tylko wykazać się wieloma umiejętnościami taktyczno-strategicznymi, ale również nauczy ich lepszej współpracy. Zawody w drużynach to doskonały pomysł na firmową integrację, zwłaszcza kiedy na co dzień w firmie realizowane są duże projekty angażujące wiele osób czy całych działów.

Miejskie gry dla każdego

Wyjazdy integracyjne dla firm nie zawsze jednak muszą oznaczać wycieczkę w głuszę czy na koniec świata. Największe metropolie na świecie będą doskonałym miejscem na przeprowadzenie niezmiernie ciekawych gier miejskich. Dzięki takiej zabawie pracujące ze sobą osoby będą mogły poznać się z zupełnie nowej strony, nieraz zaskakując swoich kolegów z biura.

Co ciekawe, większość gier miejskich w terenie pozwala pracownikom na korzystanie z rozmaitych umiejętności i cech. Z reguły każdy musi wykazać się sprytem, kondycja też się przydaje, czasami nawet talent aktorski czy zdolności językowe, a przede wszystkim dobre reagowanie na nietypowe zadania.

Warsztaty kulinarne albo rzemiosła

Warsztaty prawie zawsze będą strzałem w dziesiątkę, zwłaszcza jeśli pracodawca zna swoich podwładnych i wie, czym się interesują. Nic tak nie zbliża ludzi jak dobre jedzenie. Nauka gotowania potraw z zupełnie innego rejonu świata z pewnością będzie dla wielu niezapomnianą przygodą.

Ciekawym rozwiązaniem mogą być też warsztaty wybranego rzemiosła, np. tworzenia ceramicznych naczyń czy malowania. Wiele osób nosi w sobie skrywane artystyczne talenty, które w takich momentach mogą się ujawnić.

Wyjazdy firmowe tematyczne

Tego rodzaju eskapada będzie nieco większym przedsięwzięciem, ale z pewnością spotka się z aprobatą pracowników. Można ją zorganizować wybierając temat związany z działalnością firmy, albo zainteresowaniami osób zatrudnionych. Wycieczka trasą Route 66 w USA czy do Bajonuru bez wątpienia będzie przygodą, na którą zdecydują się praktycznie wszyscy.

Przyjemne z pożytecznym

Świetnym pomysłem na wyjazdy integracyjne dla firm będą też eskapady, gdzie pracownicy będą mogli zrobić coś dobrego dla innych. Może to być np. pomoc w budowie schroniska dla bezdomnych zwierząt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ