MM Zamość

Informacje z Zamościa i okolic

Rozrywka

5 powodów, dla których warto jechać w góry zimą

Wiele wskazuje na to, że zima, jaką pamiętamy sprzed kilkunastu czy kilkudziesięciu lat nie pojawi się w Polsce zbyt szybko. Śnieg w Boże Narodzenie, jazda na sankach, metrowe zaspy – dla wielu osób wszystko to jest tylko wspomnieniem. Dla wielu, lecz nie dla wszystkich. Ci, którzy mieszkają w górach, wciąż mogą obcować ze śniegiem z prawdziwego zdarzenia. Nie wszyscy mogą mieszkać w Zakopanem, ale każdy choć raz może przeżyć tu prawdziwie zimową przygodę.

1. Sporty zimowe

Skorzystaj z tego, z czego skorzystać możesz głównie tutaj. Choć stoki narciarskie znajdziesz w różnych miejscach kraju, to żaden z nich nie będzie na takim poziomie, jak stoki tatrzańskie. Jeśli nie potrafisz szusować na nartach, to nic straconego. Pod okiem instruktora dość szybko zyskasz sprawność pozwalającą na sprawną jazdę. Najlepszy czas na odwiedzenie stoku to okres przedświąteczny, święta oraz środek tygodnia. Weekendy, ferie czy dni pomiędzy Bożym Narodzeniem a Nowym Rokiem zawsze wiążą się z napływem turystów i tłokiem.

2. Klimatyczne wycieczki

Rześkie powietrze i ruch to połączenie doskonałe. Góry dają mnóstwo możliwości na piesze wycieczki. Ostre podejścia i wysokie szczyty zostaw sobie na inną okazję. Wybierz raczej te łagodne, po których chodzenie będzie dla Ciebie czystą przyjemnością, a nie sportem wyczynowym. Pamiętaj o odpowiednim obuwiu! Ciepłe, nieprzemakalne buty to rzecz podstawowa.  Śnieżne wyprawy mają ponadto walor zdrowotny, w końcu zimno hartuje!

3. Ciepłe baseny

Cały dzień spędzony na stokach bądź szlakach turystycznych może zakończyć się niezwykłym odprężeniem w ciepłej wodzie. Nic tak przyjemnie nie kontrastuje z mroźnym powietrzem, jak kąpiele w wodzie o przyjemnej temperaturze. Wybierz hotel w Zakopanem, by cieszyć się wyjątkowymi chwilami. Jeśli zwykłe siedzenie w wodzie to dla Ciebie za mało, aquapark Zakopane dostarczy Ci dostatecznie dużo rozrywki.

4. Niepowtarzalny klimat

Są turyści szukający małych, kameralnych miejscowości górskich. Są też tacy, dla których wyjazd w góry bez zahaczenia o Zakopane nie będzie się liczył. Nie da się ukryć, że stolica polskich gór roztacza unikalną aurę, której nie zaznamy nigdzie indziej. Choć Krupówki są w sezonie niezwykle zatłoczone, to dorównującego im zimowego klimatu nie spotkamy nigdzie indziej w Polsce. Wszechobecne sery i aromat grzanego wina dopełnia całości tego obrazu. No i przede wszystkim… bajkowe widoki! Przyprószone śniegiem drzewa, białe szczyty i zasypane doliny to coś, co każdy powinien zobaczyć przynajmniej raz w życiu.

5. Mniejsze tłumy

Mniejsze tłumy niż latem, warto dodać. Sezon w górach trwa prawie przez cały rok. To fakt, ale choć zimą schroniska i ośrodki turystyczne wypełnione są niemal do ostatniego miejsca, to natężenie turystów i tak jest mniejsze, niż porą letnią. Ma to przełożenie na nasz relaks, gdyż na wielu szlakach nie napotkamy tłumów. Wypoczynek w ciszy to najlepszy wypoczynek. Jeśli jeszcze mamy możliwość chłonięcia zimowych krajobrazów, to prawdopodobnie właśnie dotknęła nas pełnia szczęścia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ