MM Zamość

Informacje z Zamościa i okolic

Finanse

Czy rolnik może otrzymać pożyczkę?

Rolnicy są specyficzną grupą zawodową, będącą fundamentem funkcjonowania każdej gospodarki. Mając to na uwadze, niemałe zdumienie budzi rezerwa, z jaką banki traktują finansowanie przedsiębiorców rolniczych. Istnieją co prawda kredyty inwestycyjne dedykowane rolnikom, jednak w gronie osób uprawnionych do ich otrzymania znajdują się firmy o stabilnych dochodach i wieloletniej obecności na rynku. Jakie alternatywy są dostępne dla rolników na rynku pozabankowym? Gdzie szukać wsparcia w przypadku problemów finansowych lub znacznych wydatków modernizacyjnych?

Pożyczki prywatne pod zastaw ziemi jako skuteczna metoda finansowania dla rolników

Rolnicy pozostają szczególnie narażeni na niekorzystne czynniki, które potrafią drastycznie wpłynąć na wysokość dochodu w danym roku kalendarzowym. Banki niechętnie spoglądają na przedsiębiorstwa rolnicze, a oferta kredytowa wyklucza liczne podmioty z opcji finansowania. Pożyczki prywatne pod zastaw ziemi stanowią odpowiedź na potrzeby tych rolników, którzy z różnych przyczyn nie mogą lub nie chcą ubiegać się o fundusze z banku. Podmioty gospodarcze związane z rolnictwem mogą otrzymać środki od prywatnej firmy pożyczkowej na przystępnych warunkach, niezależnie od ich aktualnej sytuacji finansowej. Wielu rolników boryka się z okresowymi zatorami przepływów w swoich gospodarstwach, co bardzo szybko doprowadza do problemów z dotychczasowymi wierzycielami. Pożyczki dla zadłużonych rolników pomagają przerwać błędne koło zobowiązań. Dla innych pożyczki prywatne pod zastaw ziemi okazują się jedyną opcją ze względu na negatywną historię kredytową w BIK. Jeszcze inni pragną skonsolidować wszelkie zobowiązania z tytułu działalności rolniczej lub poszukują możliwości finansowania inwestycji. Rynek pozabankowy wyciąga pomocną dłoń w stronę rolników, oferując bezpieczne i ekonomiczne produkty, personalizowane do potrzeb każdego klienta.

Zastaw ziemi brzmi dosyć poważnie, lecz w gruncie rzeczy nie generuje tak dużego ryzyka, jakie jest mu przypisywane przez lobby bankowe. Rolnik ustawiający zastaw na gruntach rolnych jest w pełni świadomym klientem i doskonale zdaje sobie sprawę z konsekwencji nagłego zaprzestania spłat. Uruchomienie praw wynikających z zastawu to ostateczność dla większości wierzycieli, którzy najpierw wyczerpują wszelkie inne środki w celu polubownego załatwienia sprawy.

Pożyczki dla zadłużonych rolników z ustanowieniem zastawu na nieruchomości oferują jeszcze jedną zaletę – dają szansę pozyskania środków w bardzo krótkim czasie w reakcji na nieprzewidywalne okoliczności. Procedowanie wniosku o kredyt bankowy trwa miesiącami. Prywatne firmy pożyczkowe realizują te same czynności w ciągu kilku dni roboczych. Rolnik ma również pełną dowolność w wykorzystaniu otrzymanych środków.

Pożyczki dla zadłużonych rolników – gdzie ich szukać?

Wśród firm oferujących pożyczki dla zadłużonych rolników, na wyróżnienie zasługuje propozycja biura pożyczkowego Smartvest. Instytucja ta specjalizuje się w udzielaniu pozabankowych pożyczek pod zastaw nieruchomości rolnych, gwarantując indywidualne podejście do każdego klienta i elastyczność przy ustalaniu warunków umowy. Szczegóły oferty znajdziesz pod adresem www.smartvest.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ