MM Zamość

Informacje z Zamościa i okolic

Motoryzacja

Czy warto utwardzić drogę gruzem?

Budowa drogi dojazdowej do działki budowlanej nie wymaga żadnych pozwoleń. To znaczące ułatwienie dla każdego, kto potrzebuje pewnego gruntu dla swojego pojazdu. Należy jednak zastanowić się, jaki materiał będzie najkorzystniejszy. Większość osób wybiera utwierdzanie gruzem. To wynik niezaprzeczalnych zalet tej metody. W kwestii takiej, jak wywóz gruzu, Białystok i Lublin należą do miast chętnie sięgających po powyższe rozwiązanie.

Zalety utwierdzania gruzem

Trudno dziwić się popularności wspomnianego materiału. Jego największym atutem jest bowiem powszechna dostępność, a to przekłada się także na zmniejszenie kosztów wykonania. To obecnie najtańszy sposób utwardzania dróg dojazdowych.

Poza tym liczy się trwałość. I pod tym względem gruz spełnia wszelkie wymagania. Żywotność wykonanej w ten sposób drogi szacuje się na dziesiątki lat, a ewentualne naprawy nie należą do czasochłonnych i nie sprawiają żadnego problemu.

Ekologiczne podejście do wywozu gruzu w Lublinie i Białymstoku

Należy jeszcze podkreślić, że gruz jest materiałem pochodzącym z recyklingu. Dostarczają go firmy zajmujące się sprawami takimi, jak wywóz gruzu Białystok lub Lublin, gdzie inwestorzy przykładają szczególną wagę do kwestii ekologicznych. Dzięki temu można przyczynić się do ochrony środowiska bez żadnych kompromisów w kwestii jakości czy ceny. Jest to szczególnie doceniane w całym regionie.

Jakiego rodzaju materiał z wywozu gruzu w Białymstoku lub Lublinie brać?

Istnieje kilka rodzajów gruzu. Każdy z nich ma swoje wady i zalety. Warto wiedzieć, że nie każdy typ odpadów budowlanych nadaje się do wykorzystania przy budowie dróg. Dla przykładu można zamówić pochodzący z recyklingu gruz ceglany. Jest to co prawda najtańsza opcja, ale należy liczyć się z dużym pyleniem i szybkim kruszeniem. Ponieważ nie jest to zbyt trwałe rozwiązanie, w niedalekiej przyszłości trzeba zainwestować w naprawy.

Dużo lepszy sposób na utwardzanie drogi to gruz betonowy z domieszką ceglanego. Jest nieco droższy, ale rekompensuje tę niedogodność znacznie wyższą wytrzymałością. Najlepszą pod tym względem opcją jest czysty gruz betonowy, który również dostarczają firmy specjalizujące się w wywozie gruzu w Lublinie oraz Białymstoku.

Ile potrzeba gruzu i jakie są związane z tym koszty?

Szacuje się, że do utwardzenia drogi o powierzchni 100 m² potrzeba ok. 20 ton gruzu. To całkiem sporo, ale na szczęście nie wiąże się to z poważnym wydatkiem. W porównaniu do asfaltu można wręcz mówić o wyjątkowej okazji. Jedna tona gruzu betonowego kosztuje bowiem zaledwie kilkadziesiąt złotych (w zależności od rodzaju i mieszanki). Ceny gruzu betonowo-ceglanego zaczynają się już od kilkunastu złotych. Jak więc widać, jest to naprawdę budżetowy sposób zapewnienia sobie równej drogi do domu.

To wszystko nie pozostawia wątpliwości, że materiał pochodzący z recyklingu faktycznie się opłaca, a także gwarantuje ponadprzeciętną trwałość. Jeśli chodzi o wywóz gruzu Lublin i Białystok mogą liczyć na dostęp do wysokiej jakości surowca dzięki naszej ofercie. Zapraszamy do kontaktu, aby uzgodnić szczegóły współpracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ