MM Zamość

Informacje z Zamościa i okolic

Zakupy

Czym jest Launchpad?

Korzystając z akcesoriów przy tworzeniu muzyki w domu, zależy Ci na sprzęcie uniwersalnym oraz kompaktowym. Takim sprzętem jest właśnie Launchpad. Do jego najważniejszych cech należy mobilność. Możesz zabrać go ze sobą wszędzie i tworzyć muzykę bez względu na miejsce przebywania. Takie podejście może rozwijać procesy kreatywne, a także dawać Ci wolność i brak ograniczeń. Początkowo twórcy Launchpada założyli, że ma on mieć zastosowanie głównie przy tworzeniu muzyki w programie Ableton. Jednak możesz z niego korzystać również w inny sposób. Jaki? Wyjaśnimy wszystko w dalszej części.

Novation Launchpad Mini MK3 – czym jest?

To przenośny kontroler MIDI, który wyposażono w 64 pady RGB. Dzięki temu będziesz w wygodny sposób mógł korzystać z oprogramowania Ableton. Wszystko ze względu na zmieniające się kolory padów – dostosujesz je do interfejsu programu. Oczywiście Launchpad może być skonfigurowany według Twojego uznania. Możesz grać na instrumentach perkusyjnych oraz klawiszowych, przyporządkować przyciski do konkretnych odpowiedników w Ableton.

Kupując Launchpad Mini w zestawie dostaniesz oprogramowanie:

  • Ableton Live Lite,
  • AAS Session Bundle,
  • Softube Time,
  • wirtualne pianino,
  • Novation Sound Collective.

Jak korzystać z Launchpad?

Sposób korzystania z kontrolera zależy od Ciebie. Możesz używać sprzętu jako elementu wyposażenia Twojego domowego studia. Wszystko dzięki wyżej wspomnianej możliwości konfiguracji. Dzięki temu sprawisz, że Twoje utwory zabrzmią wyjątkowo, poprzez kompatybilność urządzenia. Wszystko w jednym! To niezwykła zaleta Novation Launchpad.

Pady, którymi możesz sterować, są wygodne w użytkowaniu. Bez problemu zagrasz na nich świeżo wymyśloną partię instrumentalną lub dostosujesz parametry do całości utworu.

Z kontrolera możesz korzystać również na scenie. To wygodny sposób, by nie dźwigać ze sobą wszelkiego rodzaju instrumentów. Partie możesz mieć zarejestrowane wcześniej w Abletonie lub innym programie DAW. Dzięki komfortowym przyciskom i padom w szybki sposób uruchomisz konkretną partię muzyczną

Dla kogo jest Launchpad?

To urządzenie, które sprawdzi się zarówno u profesjonalisty, jak i początkującego. Osoba muzykująca w domowym zaciszu wykorzysta Launchpad do nauki praktycznej obsługi programu DAW. Natomiast profesjonalista użyje sprzętu podczas swojego występu scenicznego lub nagrywania profesjonalnej płyt. To istotna wartość urządzenia marki Novation.

Nie bój się nowych, sprawdzonych rozwiązań, które wzniosą Twoje umiejętności na kolejny poziom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ