MM Zamość

Informacje z Zamościa i okolic

man playing soccer game on field
Sport

HTK Hrubieszów – Klub piłkarski z tradycją

HTK Hrubieszów to klub piłkarski z tradycją, który powstał w 1935 roku. Zlokalizowany w Hrubieszowie, klub przez wiele lat odgrywał istotną rolę w życiu sportowym miasta i okolic. W niniejszym artykule przyjrzymy się historii klubu, jego sukcesom, znanym zawodnikom, obecnemu składowi drużyny, trenerom i planowanym wydarzeniom.

Historia HTK Hrubieszów

HTK Hrubieszów powstał w 1935 roku, a jego pierwszym prezesem był Józef Kuraś. W latach 50. i 60. klub występował w klasie A, a w latach 70. i 80. w klasie okręgowej. W 1999 roku klub awansował do IV ligi, a w sezonie 2011/2012 zajął pierwsze miejsce w tabeli i awansował do III ligi. W 2018 roku klub spadł do IV ligi.

Sukcesy klubu piłkarskiego

Największym sukcesem HTK Hrubieszów jest awans do III ligi w sezonie 2011/2012. Klub również dwukrotnie zdobył Puchar Polski na szczeblu okręgowym w latach 2000 i 2001. W sezonie 2019/2020 drużyna zajęła 3. miejsce w tabeli IV ligi.

Znani zawodnicy HTK Hrubieszów

Wśród znanych zawodników, którzy grali w barwach HTK Hrubieszów, można wymienić m.in. Marka Jankowskiego, który grał w klubie w latach 90. i później został trenerem drużyny, oraz Dariusza Kubickiego, który w latach 80. grał w klubie jako junior.

Obecny skład drużyny piłkarskiej

Obecnie drużyna HTK Hrubieszów składa się z wielu utalentowanych zawodników, w tym m.in. bramkarza Krzysztofa Szczepaniaka, obrońców Łukasza Nowaka i Bartłomieja Szymańskiego, pomocnika Dawida Fularskiego oraz napastników Damiana Kacprzaka i Patryka Małysza.

Trenerzy i sztab szkoleniowy

Obecnie trenerem HTK Hrubieszów jest Mariusz Mrozek, który pełni tę funkcję od 2019 roku. W sztabie szkoleniowym znajdują się również asystent trenera, trener bramkarzy oraz trener przygotowania fizycznego.

Planowane wydarzenia i cele klubu

W planach klubu na przyszłość jest przede wszystkim utrzymanie się w IV lidze oraz dalszy rozwój drużyny i szkolenia młodzieży. HTK Hrubieszów organizuje również różnego rodzaju imprezy i turnieje piłkarskie dla dzieci i młodzieży z regionu.

HTK Hrubieszów to klub piłkarski, który od wielu lat cieszy się zainteresowaniem mieszkańców Hrubieszowa i okolic. Dzięki swojej historii, sukcesom i znakomitym zawodnikom, klub zyskał uznanie w kraju. Obecnie drużyna pracuje nad dalszym rozwojem i osiąganiem kolejnych sukcesów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ