MM Zamość

Informacje z Zamościa i okolic

Dom

Ile kosztuje remont kuchni?

Każda kuchnia potrzebuje od czasu do czasu odświeżenia. W wielu przypadkach mowa jedynie o zakupie nowych mebli czy pomalowaniu ścian. Jednak po 20-30 latach warto zastanowić się nad generalnym remontem, który obejmuje znacznie szerszy zakres prac. Zobaczmy, ile będzie kosztować kompleksowa renowacja pomieszczenia.

Remont kuchni – od czego zależy cena?

Wycena zlecenia przez fachowców zależy od kilku czynników. Najważniejszym z nich jest powierzchnia kuchni. Wszystkie czynności są bowiem liczone za pojedynczy metr kwadratowy. Tak więc remont kuchni o powierzchni 10 m² będzie w oczywisty sposób tańszy od renowacji pomieszczenia zajmującego 18 m².

Kolejnym istotnym aspektem jest standard wykończenia. Im wyższy, tym droższe materiały zostaną wykorzystane. Ceny materiałów budowlanych potrafią różnić się nawet o kilkadziesiąt procent.

Oprócz tego należy jeszcze opłacić tzw. robociznę. Jest ona wypadkową trendów panujących na rynku oraz lokalizacji domu. Dla przykładu: remont kuchni w niewielkim byłym mieście wojewódzkim na wschodzie Polski będzie zauważalnie tańszy od renowacji w centrum Wrocławia. Im lepsza koniunktura w okolicy, tym więcej mogą zażądać fachowcy.

Remont kuchni – koszt w zależności od zakresu prac

Przyjrzyjmy się zatem konkretnym zajęciom i związanym z nimi wydatkom. Na samym początku należy przeprowadzić prace przygotowawcze. Wśród nich może znaleźć się m.in. skucie starych płytek, zarówno ze ścian, jak i z podłogi. Koszt w tym przypadku wynosi 40-60 zł/m². Niezbędna może okazać się też naprawa usterek (10-15 zł/m²) i położenie gładzi (30-40 zł/m²).

Kolejnym poważnym kosztem jest modernizacja instalacji. W przypadku elektrycznej nie trzeba się martwić wysokimi cenami – to kosz rzędu 130-170 zł za punkt. Rozprowadzenie instalacji centralnego ogrzewania oraz montaż grzejnika powinny zamknąć się w cenie 70-130 zł/m². Najdroższa jest instalacja wodno-kanalizacyjna, która wykorzystuje rury miedziane. Średni wydatek wynosi nawet 700 zł za punkt.

Oprócz tego fachowcy mogą wykonać liczne przydatne przy remoncie kuchni usługi, takie jak montaż mebli (do 80 zł/h), montaż zlewozmywaka (ok. 150 zł), baterii (40-70 zł) czy okapu (między 110 a 130 zł).

A ile kosztuje montaż paneli?

Podczas przeprowadzania generalnego remontu warto pomyśleć nad wymianą paneli podłogowych. Mają one ogromny wpływ nie tylko na komfort korzystania z kuchni, ale też jej wygląd. Zazwyczaj montaż paneli kosztuje tyle, co w każdym innym przypadku. Jednak przy kompleksowej renowacji można liczyć na pewną zniżkę. Dlatego właśnie tak dużo osób decyduje się również na wymianę podłogi. Montaż paneli to koszt zaledwie 30-40 zł/m², ale już wyłożenie glazury czy gresu może sięgnąć nawet 160 zł/m².

Gdzie szukać fachowców do montażu paneli i renowacji?

Zachęcamy do skorzystania z naszego serwisu. Wystarczy skonstruować ofertę dotyczącą kompleksowego remontu bądź przeprowadzenia jedynie części prac. W kilka minut po wysłaniu informacji zaczną zgłaszać się fachowcy. Po porównaniu ich cennika można szybko i wygodnie podjąć decyzję o tym, kto przeprowadzi remont kuchni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ