MM Zamość

Informacje z Zamościa i okolic

Rozrywka

Jak nauczyć dzieci grać w bilard

Wśród rozmaitych gier bilard zajmuje szczególne miejsce, ponieważ uczy najmłodszych wielu bardzo cennych cech i umiejętności przydatnych w późniejszym życiu. Należą do nich między innymi: cierpliwość, precyzja, prawidłowa koordynacji ręka-oko, umiejętność przewidywania sytuacji oraz opanowanie. Pomimo licznych korzyści, jakie płyną z opanowania umiejętności gry w bilard, dla dziecka ma to być przede wszystkim dobra zabawa. Chcąc nauczyć swoją pociechę nauki gry w bilard, warto pamiętać o kilku ważnych kwestiach, takich jak: odpowiednie trzymanie kija do bili czy zajęcie właściwej pozycji, a także właściwe nastawienie gracza. Gra w bilard dla najmłodszych powinna być przede wszystkim dobrą zabawą, a nie rywalizacją. Poniżej przedstawiamy garść wskazówek, w jaki sposób nauczyć dziecko gry w bilard.

1. Odpowiednia pozycja

Podczas nauki dziecka gry w bilard należy pokazać mu właściwą pozycję. W trakcie uderzeń kijem niezwykle ważne okazuje się to, gdzie znajduje się broda. Powinna ona być tuż nad samym kijem, podobnie jak całą głowę należy pochylić ku dołowi. Ponadto pociecha musi bardzo dobrze widzieć cel, czyli bilę, w którą zamierza uderzyć kijem.

2. Sposób trzymania kija

Podczas nauki w bilard wiele osób trzyma kij bardzo sztywno i mocno, a to błąd. Nie należy go ściskać, wierząc w to, że mocniejsze uderzenie będzie bardziej precyzyjne. Wręcz przeciwnie! Preferowany jest lżejszy chwyt, ale nie za luźny, bo kij może się wyślizgnąć z dłoni. Przed rozpoczęciem gry w bilard, należy poćwiczyć z dzieckiem trzymanie kija i wykonywanie nim uderzeń w bile.

3. Cierpliwość się opłaca

Chcąc nauczyć dziecko gry w bilard, można samemu z nim trenować lub zapisać na prywatne lekcje prowadzone przez rozmaite kluby. Jednym z nich jest sieć klubów 147 Break w Warszawie organizująca liczne wydarzenia rozrywkowe oraz imprezy dla dzieci i młodzieży. Pociecha trenując w grupie rówieśników, łatwiej nauczy się cierpliwości, ponieważ widząc wytrwałość swoich współtowarzyszy, dostrzeże korzyści płynące z włożonej pracy.

4. Dokładność i precyzja

Podczas nauki gry w bilard niezwykle ważna jest precyzja. Należy bardzo dokładnie wycelować kijem w bilę. Wymaga to nie tylko odpowiedniego zajęcia pozycji, skupienia uwagi i koncentracji, lecz również staranności. Każdy ruch musi być nie tylko przemyślany, lecz także wykonany z precyzją. W bilardzie chodzi przede wszystkim o dokładność, a to cecha, która w dorosłym życiu okazuje się niezwykle pomocna. Dlatego warto ją rozwijać poprzez zabawę.

5. Pozytywne nastawienie i dobra zabawa

Dla dzieci gra w bilard ma stać się przede wszystkim dobrą zabawą. Nie należy zmuszać pociechy do odnoszenia wielkich sukcesów i zostania mistrzem. Ważne jest pozytywne nastawienie, dobry nastrój i radość płynąca z samej gry. Nawet jeżeli dziecku nie uda się wbić bili, to należy je motywować i nie zniechęcać. Liczy się zabawa i wspólne spędzanie czasu. Dziecko ma prawo popełniać błędy. Należy je wspierać w zajęciu odpowiedniej postawy oraz opanowaniu właściwej techniki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ