MM Zamość

Informacje z Zamościa i okolic

Rozrywka

Jak wybrać zegarek męski na co dzień?

Wybór zegarka na co dzień wymaga pewnego zastanowienia. Oczywiście, gdy mamy na to spore fundusze lub po prostu lubimy kolekcjonować czasomierze, staje się to dużo prostsze – w takim wypadku możemy nabyć kilka egzemplarzy na różne dni. Sprawa staje się nieco bardziej skomplikowana, kiedy poszukujemy jednego, konkretnego zegarka do noszenia na co dzień. Na co zwrócić uwagę w takim przypadku? Podpowiadamy!

Po pierwsze styl codziennego ubioru

Warto zacząć od określenia swojego stylu. To jeden z kluczowych czynników, które należy rozpatrzyć. Otóż mężczyźni, w których szafie goszczą głównie garnitury oraz koszule, powinni celować w elegancję. Niezawodny, ponadczasowy wybór to niewątpliwie zegarek analogowy na skórzanym pasku, ewentualnie metalowej bransolecie. Takie wzory nigdy nie wychodzą z mody! Ich jedyny minus to fakt, że często nie pasują do swobodniejszy strojów.

Z kolei nieco bardziej uniwersalne, a przy tym wciąż szykowne modele to nowoczesne zegarki z widocznym mechanizmem. Świetna propozycja to np. zegarek męski Electricianz na skórzanym czy zamszowym pasku. Czasomierze tej marki łączą wyjątkową jakość oraz elektroniczne inspiracje, co czyni je naprawdę oryginalną propozycją. A co najważniejsze, odnajdą się w stylizacjach o różnym charakterze. Z kolei wielbiciele sportowych ubrań powinni przyjrzeć się zegarkom na gumowym pasku – zarówno elektronicznym, jak i ze wskazówkami.

Funkcjonalność w codziennym zegarku

Przed zakupem trzeba dobrze zastanowić się nad funkcjami, których potrzebujemy w czasomierzu. Na rynku znajdują się zegarki z chronografem, kalendarzem, obrotowym bezelem czy mechanizmem GMT, który na pewno przyda się przy częstych podróżach. Każda z tych opcji wydaje się kusząca, jednak najczęściej zwiększają one cenę, jak również wagę zegarka! Gdy istnieje nikła szansa na to, że któraś z funkcjonalności okaże się przydatna, lepiej z niej zrezygnować.

Rodzaj mechanizmu oraz dodatkowe komponenty

Ważny aspekt to niewątpliwie typ mechanizmu. Mężczyźni, dla których wygoda znajduje się na pierwszym miejscu, powinni zainteresować się modelami na baterie, które nie wymagają właściwie żadnej ingerencji ze strony użytkownika.

Z kolei napęd mechaniczny wymaga już codziennego nakręcania, ale nie da się ukryć, że miłośnikom klasyki wcale to nie przeszkadza. Zwłaszcza że niektóre z nich nakręcają się automatycznie podczas noszenia na ręce. Trzeba także pamiętać, że codzienny zegarek musi być wytrzymały. Z tego powodu warto wybrać wariant z kopertą wykonaną ze stali nierdzewnej o wysokiej odporności na uszkodzenia. Inna opcja to tytan, ewentualnie plastik, ze względu na jego niewielką wagę. W codziennym użytkowaniu doskonale sprawdza się również szkiełko szafirowe o wysokiej twardości, dzięki której trudno je zarysować.

Zegarek męski Electricianz oraz wiele innych modeli znajduje się w ofercie sklepu internetowego www.zegarki.pl. Każdy miłośnik niezawodnych czasomierzy wybierze tam wzór, który sprosta jego oczekiwaniom!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ