MM Zamość

Informacje z Zamościa i okolic

Zakupy

Jak wykorzystać lampy LED do oświetlenia wnętrza?

W dzisiejszych czasach mamy dostęp do przeróżnych form oświetlenia naszych wnętrz. Największą popularnością cieszy się jednak oświetlenie LED.

Kilka słów o nowoczesnym oświetleniu LED

Nowoczesne oświetlenie LED ma wiele zalet, przede wszystkim jest energooszczędne. W branżach przemysłowych, czy spożywczych generuje aż 80 procent oszczędności energii, w stosunku do innego rodzaju oświetlenia. Ponadto charakteryzuje się emitowaniem światła wysokiej jakości, którego wskaźnik oddania barw jest na bardzo dużym poziomie. Nowoczesne oświetlenie LED jest dostępne w wielu wariantach kolorystycznych. Warto również wspomnieć o jego trwałości, która wypada o wiele lepiej, niż przy użyciu tradycyjnych lamp. Ledy służą swoim użytkownikom nawet do siedmiu lat. Istotnym faktem jest także to, że wspomniane wcześniej oświetlenie nie wydziela żadnych niebezpiecznych substancji – jest w pełni ekologiczne.

Oświetlenie LED sufitowe

Pierwszą propozycją wykorzystania nowoczesnego oświetlenia LED jest oświetlenie sufitowe. Dzielimy je na oprawę natynkową, panele i plafony, taśmy LED oraz oświetlenie punktowe. Oprawa natynkowa może posiadać przeróżne formy i wymiary. Jej stosunkowo łatwy montaż sprawia, że jest coraz częściej wykorzystywana nie tylko w domach, ale także w obiektach użyteczności publicznej.

Jeżeli chodzi o plafony i panele LED, przeważnie wybierane są do mieszkań, czy też domów. Mogą mieć różne wymiary oraz kształty, dzięki czemu są bardzo uniwersalne. Natomiast, jeśli rozmieszczone są blisko siebie, mogą pełnić funkcję głównego źródła światła.

Do wyboru mamy także taśmy LED, które mogą służyć jako główne oświetlenie wewnętrzne. Różna długość oraz dowolne sposoby montażu sprawiają, że można użyć je w dosłownie każdym pomieszczeniu. Ponadto mogą świecić różnymi kolorami oraz emitować różne natężenie światła. Idealnie wpasują się także w minimalistyczne wnętrza.

Ostatnim rozwiązaniem dla sufitowego oświetlenia LED jest oświetlenie punktowe – najbardziej popularne ze wszystkich. Doskonale sprawdzi się zarówno na suficie napinanym, jak i podwieszanym. Oprócz odpowiedniego oświetlenia pomieszczenia dodaje także niepowtarzalnego klimatu. Możemy nim udekorować zarówno salon, jak i sypialnie, korytarz, czy łazienkę.

Ledy nie tylko na sufit

Oczywiście ledy nadają się nie tylko jako oświetlenie sufitowe, ale także dzięki nim można w ciekawy sposób uwypuklić wnękę, co pozwoli zwrócić uwagę na detale. Ponadto można stworzyć bezpieczne schody – oświetlenie za pomocą ledów sprawi, że w nocy unikniemy upadku lub potknięcia. To także świetny walor dekoracyjny, schody podświetlone za pomocą nowoczesnego oświetlenia LED są bardzo eleganckie. Tego rodzaju poświatę możemy użyć także do podświetlenia luster znajdujących się w łazience. Pozwoli to nie tylko zmienić łazienkę w przytulny kącik, ale także będzie dodatkowym źródłem światła.

Jak widać, nowoczesne oświetlenie LED ma bardzo wiele zastosowań. Odpowiednio wykorzystane posłuży jako główne źródło światła bądź oryginalny nietuzinkowy efekt. Doda ciepła, sprawi, że pomieszczenie stanie się przytulne, ale także optymalnie je powiększy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ