MM Zamość

Informacje z Zamościa i okolic

Dom

Jakie są narzędzia do obróbki metali?

Umiejętność obrabiania metali przyspieszyła rozwój ludzkiej cywilizacji. Setki lat musiały jednak upłynąć, abyśmy dzisiaj mogli cieszyć się technologią, jaka pod każdym względem bije na głowę poprzednie rozwiązania. Nowoczesne narzędzia przeznaczone do pracy z surowcem umożliwiają osiągnięcie doskonałej precyzji w zakresie rozmiaru i kształtu obrabianego przedmiotu. Zastanówmy się wspólnie, jakie przyrządy służą na poszczególnych etapach pracy z metalami. Jakie rodzaje narzędzi możemy spotkać w przedsiębiorstwach przemysłowych i wśród użytkowników prywatnych?

Obróbka CNC metali – jakie narzędzia i maszyny występują w powszechnym użyciu?

Analizę narzędzi do obróbki metali warto rozdzielić między poszczególne metody pracy z surowcem. W przypadku obróbki techniką skrawania, mamy do czynienia z obrabiarkami ręcznymi lub maszynami CNC. Proces skrawania polega na mechanicznym oddzieleniu fragmentów początkowej bryły w taki sposób, który pozwoli na uzyskanie pożądanego kształtu. W parkach maszynowych spotkamy rozmaite tokarki i wiertarko-frezarki, sterowane przez człowieka lub podlegające pod oprogramowanie. Metody plastyczne skupiają się przede wszystkim na ingerencji w kształt surowca poprzez cięcie lub kucie. Pożądany kształt surowca osiągniemy także dzięki obróbce cieplnej i chemicznej. Każda z nich ma swoje zastosowanie, zależne od specyfikacji końcowego produktu.

Narzędzia przeznaczone do pracy przy metalach dzielą się na manualne i elektryczne. Większość z nas na pewno spotkała się ze standardowymi tokarkami, frezarkami, czy giętarkami. W powszechnym użyciu znajdują się także piły do cięcia metalu, młoty, oraz nożyce. Obróbka skrawaniem byłaby niemożliwa bez zastosowania specjalistycznych wierteł, jakie wycinają pojedyncze elementy bryły. Złotym standardem współczesności pozostają jednak maszyny CNC. Obróbka CNC metali daje gwarancję powtarzalności rezultatów i drastycznie zwiększa tempo pracy. Nic dziwnego, że usługi CNC doświadczają lawinowego wzrostu popytu.

Przenieśmy się teraz myślami do zakładów przemysłowych, które wykorzystują obróbkę cieplną i chemiczną. Co w nich znajdziemy? Z hutami z pewnością kojarzą się piece hutnicze, gdzie w temperaturze przekraczającej 1500 stopni stal wchodzi w stan płynny, umożliwiający nadanie jej dowolnego kształtu. W gronie urządzeń zakładowych mieszczą się także wszelkiego rodzaju wykrawarki, maszyny spawające, wanny galwaniczne, zaginarki, wyrzynarki, a także otwornice.

Usługi CNC w parku maszynowym Sacher

Kompleksowe czynności w zakresie obróbki metali to specjalizacja firmy Sacher. Obróbka CNC metali stanowi najbardziej wydajną i najszybszą metodę obróbki, gwarantującą doskonałą powtarzalność wyników. Świadczone w Sacher usługi CNC okazują się niezastąpione dla wielu sektorów przemysłowych. Inwestycja we własny park maszynowy CNC przekracza możliwości małych i średnich podmiotów na rynku. O wiele lepszą metodą jest tutaj outsourcing usług CNC, dzięki któremu zoptymalizujesz koszty produkcyjne i zapewnisz doskonałą jakość wyrobów. Warto zajrzeć na stronę https://sacher-cnc.pl/obrobka-skrawaniem/ – opisano tam pełnozakresową ofertę firmy dysponującej nowoczesnym parkiem maszynowym CNC.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ