Łazienka na poddaszu – najlepsze czy najgorsze rozwiązanie?

Czasem nie do końca możemy wybierać miejsce, w jakim ma się znaleźć nasza łazienka. Czasem również jesteśmy tak bardzo zakochani w mieszkaniach ulokowanych na poddaszach, że nie pozostaje nam nic innego, jak możliwie najlepsze wykorzystanie całej dostępnej przestrzeni. W tym wypadku trzeba jedynie dobrze się zastanowić – lub w wersji dla leniwych albo nieposiadających odpowiednio rozwiniętej wyobraźni – odezwać się do projektanta łazienek. Sama jej aranżacja wcale jednak nie jest tak trudna, jak ci się wydaje, a do tego – z przyczyn oczywistych – może się okazać jeszcze praktyczniejsza niż przypuszczałaś.

OPUS
http://www.opus.waw.pl
Transport zmarłych na całym świecie.
Doświadczenie w międzynarodowym transporcie zwłok.

Brak prysznica to koniec świata?

We wszystkich dotychczasowych mieszkaniach miałaś prysznic i teraz wydaje ci się niemożliwe, żeby bez niego przeżyć? W takim  razie wyobraź sobie, że masz ogromną, no dobrze, odpowiadającą właściwie rozmiarami łazience wannę, w której możesz się wygodnie położyć, przeczytać kilka stron ulubionej książki, napić się w spokoju kieliszek wina, na który zasługujesz po takim ciężkim dniu… A nad tobą jest jedynie błękit nieba – tak tak, nieba, ponieważ wanna postawiona jest centralnie pod oknem dachowym. W ciągu dnia – niebo, w nocy – gwiazdy, czyż można wyobrazić sobie przyjemniejszy widok niż taki? Wanna jest również zdecydowanie praktyczniejsza, szczególnie jeśli posiadasz dzieci albo zwierzęta – jedne i drugie w takich przypadkach zdecydowanie łatwiej wykąpać i jednocześnie zapewnić im nieziemska frajdę.  To jednak jeszcze nie wszystko – delikatne ubrania również można w wannie namoczyć, jeśli zachodzi taka potrzeba, bez konieczności rozstawiania po łazience nieporęcznych misek – czasem dla nas zbyt ciężkich do dźwigania. Oczywiście zamontowanie prysznica w niektórych przypadkach również wchodzi w grę, jednak warto zachować niepowtarzalny klimat takiego miejsca, jak poddasze, jeśli już nam się takie szczęście trafiło.

Jakie meble będą odpowiednie?

Takie, jak wam pasują, to oczywiste. Takie łazienki zasługują jednak na specjalne traktowanie również pod tym względem, niekoniecznie więc musimy decydować się na korzystanie i kupowanie mebli w marketach budowlanych – jeśli przestrzeni nie ma za wiele, a chcecie ją maksymalnie dobrze wykorzystać, zdecydowanie lepiej będzie skorzystać z producentów mebli łazienkowych, którzy zwykle projekt łazienki oferują w cenie zakupionego u nich wyposażenia. Nie musisz się więc na przykład martwić, że gdzieś zabraknie ci kilku centymetrów lub że coś będzie o te kilka centymetrów za duże. Jeśli projekt będzie na tyle rozmyślnie przygotowany, spokojnie do nawet niewielkich rozmiarów łazienki ze skosem wejdzie niezbędna pralka – jeśli ładowana od góry będzie za wysoka i nieporęczna, zawsze można kupić bardziej tradycyjną, otwieraną od frontu. Bardzo ciekawie można również zaplanować rozstawienie czy umiejscowienie samych szafek z kosmetykami oraz na przykład z ręcznikami, a także samo oświetlenie, które będzie w tym przypadku naprawdę bardzo ważne również do uzyskania odpowiedniego efektu.

Podobne wpisy