MM Zamość

Informacje z Zamościa i okolic

Zdrowie

Na co zwrócić uwagę przy wyborze profesjonalnego lasera do depilacji?

Depilacja ciała to ważny element pielęgnacji. Gładkie nogi czy pachy są pożądane przez większość kobiet przez cały rok. Regularne golenie bywa uciążliwe, dlatego też na popularności zyskuje depilacja laserowa. Nic więc dziwnego, że zabieg tego rodzaju oferuje praktycznie każdy salon kosmetyczny. Jeśli chcemy wyposażyć salon w laser do depilacji, warto sprawdzić, na co zwracać uwagę przy jego wyborze.

Jak laser działa na włosy?

Główna funkcja profesjonalnego lasera medycznego do depilacji to długotrwałe pozbawienie owłosienia w konkretnych miejscach ciała. Osiąga się to dzięki emisji wiązki lasera, która nakierowywana jest na włos. W efekcie melanina zawarta we włosie pochłania promieniowanie laserowe, niszcząc komórki macierzyste włosa, które odpowiadają za jego wzrost. Do wyboru jest wiele laserów, przy pomocy których można wykonywać depilację. Poszczególne modele różnią się od siebie mocą, długością emitowanej wiązki lasera oraz częstotliwością jej emisji.

Bezpieczeństwo użytkowania

Decydując się na zakup depilatora laserowego do salonu kosmetycznego, warto zwrócić uwagę na jego rodzaj. Zdecydowanie najlepszym wyborem jest laser medyczny do depilacji. Jest to bowiem wyspecjalizowane urządzenie, którego bezpieczeństwo użytkowania jest certyfikowane. Dlatego, jeśli zależy nam na profesjonalnej depilacji laserowej, wybierajmy właśnie tego rodzaju urządzenia. W domowych warunkach można zdecydować się na laser IPL wykorzystujący wiązkę światła, jednak wykazuje on dużo mniejszą skuteczność w trwałym usuwaniu niechcianego owłosienia.

Rodzaj laserów – laser diodowy

Obecnie do najskuteczniejszych urządzeń w usuwaniu owłosienia zalicza się lasery diodowe. Są to profesjonalne lasery medyczne wykorzystywane w renomowanych salonach kosmetycznych. Ich zaletą jest nie tylko skuteczność w redukcji włosów, ale i precyzja działania. Wszystko dzięki możliwości generowania wiązki lasera o określonej długości. W ten sposób dociera ona tylko do melaniny zawartej w mieszku włosowym, nie oddziałując na pozostałe tkanki znajdujące się w okolicy włosa. Po dotarciu wiązki lasera diodowego do mieszka włosowego zamienia się ona w energię cieplną i wypala cebulkę włosa. Efekt ten jest trwały. Dzięki precyzji działania skóra po zabiegu nie jest podrażniona, dlatego nie jest konieczny okres rekonwalescencji.

Skuteczność działania

Niezwykle ważną kwestią podczas wyboru lasera do depilacji jest jego skuteczność. To ona warunkuje czy klienci powrócą do naszego salonu, aby ponownie skorzystać z depilacji. Profesjonalne lasery medyczne, wykorzystujące technologię diodową, zdecydowanie będą najskuteczniejsze w usuwaniu nawet grubych włosów. Należy jednak pamiętać, że do całkowitego pozbycia się owłosienia konieczne jest wykonanie kilku serii zabiegów na włosach w fazie wzrostu. Poza laserami diodowymi mamy do dyspozycji również wspomniane urządzenia ILP oparte o działanie fal światła, jednak ich działanie jest kilkukrotnie mniej skuteczne niż przy wykorzystaniu laserów diodowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ