MM Zamość

Informacje z Zamościa i okolic

Zdrowie

Po czym poznać, że mam źle dobrane soczewki?

Soczewki kontaktowe mogą przywrócić pacjentowi doskonałą jakość widzenia nawet wtedy, gdy boryka się on z poważną wadą wzroku. Są przy tym wygodne i pozostają neutralne dla naszych stylizacji czy kształtu twarzy. Jeśli jednak chcemy w pełni cieszyć się zaletami soczewek, powinniśmy postawić na te właściwe. Jakie sygnały wskazują na to, że źle dobraliśmy soczewki? Oto nasze podpowiedzi.

Czym może skutkować zły dobór soczewek lub okularów?

Bez względu na to, czy mowa o źle dobranych do wady wzroku okularach, czy raczej niewłaściwych soczewkach kontaktowych, konsekwencje pomyłki okazują się podobne i równie niekorzystne. Wszystko dlatego, że w takim wypadku szkła nie spełnią swojej funkcji, a przy tym mogą pogłębić wadę wzroku. Ponadto pacjent może doświadczać problemów z koncentracją, migren, a nawet zachorować na zapalenie spojówek. Z tych względów tak duże znaczenie ma szybka reakcja na alarmujące objawy i wymiana szkieł na te odpowiednie, np. na starannie dobrane przez optyka w Opolu soczewki kontaktowe Acuvue Oasys.

Nieodpowiednie soczewki – jak dają znać o pomyłce?

Z pewnością powinniśmy czuć się zaalarmowani, jeśli po kilku (a tym bardziej kilkunastu) dniach od rozpoczęcia użytkowania soczewek obraz nadal wydaje się nieostry i rozmazany. Niepokojący jest również ból oczu i głowy, jak również jej zawroty podczas przemieszczania się. Źle dobrane soczewki mogą też dawać mniej oczywiste objawy jak np. nadmierne przesuszenie, pieczenie czy łzawienie oczu. W przypadku, gdy podejrzewamy, że doświadczane niedogodności wskazują na złe soczewki kontaktowe, należy jak najszybciej skontaktować się z optykiem.

Jak uniknąć złego doboru soczewek?

Nigdy nie powinniśmy dobierać soczewek kontaktowych lub okularów samodzielnie. Podstawa to profesjonalne badania przeprowadzone przez optyka oraz konsultacja z optometrystą, które pozwolą precyzyjnie określić wadę wzroku i wybrać szkła do jej skorygowania. Powinniśmy zatem przekonać się, co w kwestii możliwości korekty wady wzroku powiem nam okulista Opole to jedno z miast, w którym pacjent znajdzie profesjonalną pomoc w salonie optycznym German Optiker.

Optyk pomoże każdemu pacjentowi dobrać właściwie szkła do dostępnych w salonie oprawek łączących w sobie ponadczasowy styl z nowoczesnością, marek takich jak m.in. Ray Ban, Emporio Armani czy Karl Lagerfeld. Dotyczy to także okularów przeciwsłonecznych czy progresywnych. Wszystkim tym, którzy stawiają na dyskrecję, optyk w Opolu będzie natomiast w stanie pomóc dobrać odpowiednie soczewki kontaktowe – Acuvue Oasys dwutygodniowe to jeden z najczęstszych wyborów pacjentów.

Soczewki Acuvue Oasys with Hydraclear Plus firmy Johnson & Johnson to trafiony wybór dla oczu zmęczonych ze skłonnością do podrażnień. Oprócz tych jednych z najpopularniejszych soczewek na świecie w ofercie sklepu German Optiker znajdują się również soczewki sferyczne i toryczne producentów takich jak CooperVision, American Lens czy Bausch & Lomb w wersji jednodniowej, dwutygodniowej czy miesięcznej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ