MM Zamość

Informacje z Zamościa i okolic

Dom

Praktyczny schowek w ogrodzie? Sprawdzamy metalowe domki ogrodowe.

Sprzęty ogrodowe wymagają odpowiedniego przechowywania. Ważne by ochronić je przed czynnikami zewnętrznymi, zarówno wilgocią, jak i zbyt niską czy wysoką temperaturą. Ponieważ nie każdy dom jest podpiwniczony, zatem trzeba szukać takich miejsc, gdzie można owe rzeczy przechowywać. Tutaj pojawia się pytanie, czy warto wybrać domki ogrodowe czy może szukać innych rozwiązań?

Domki ogrodowe – co warto wiedzieć?

Gdy nadchodzi jesień wielu właścicieli domów i działek zastanawia się, gdzie schować meble ogrodowe, grilla i sprzęty ogrodowe. O ile latem większość z nich może stać na działce, tak zimą może to spowodować uszkodzenie struktury materiału. Przykładowo bardzo popularne fotele typu jajo nie mogą stać przez całą zimę na zewnątrz, gdyż ich konstrukcja jest metalowa a ten materiał może zacząć korodować. Nie każdy ma dom ma odpowiednie miejsce do przechowywania jak piwnica czy duży garaż. Co w takiej sytuacji zrobić? Dobrym wyborem wydają się domki ogrodowe. Można powiedzieć, że są to produkty wielofunkcyjne. Otóż doskonale chronią przed czynnikami zewnętrznymi, ale też można znaleźć modele na tyle pojemne, że poza meblami można w nich schować nawet narzędzia ogrodowe czy inne sprzęty takie jak kosiarka czy rowery. Domki ogrodowe mogą być wykonane z różnych materiałów. Najpopularniejsze są domki plastikowe, drewniane i metalowe.

Rodzaje domków ogrodowych – co wybrać?

Najpopularniejszym rodzajem są nadal domki ogrodowe z drewna. Trzeba przyznać, że prezentują się bardzo dobrze. Widoczne na powierzchni słoje dodają im atrakcyjności. Jednak drewno nie jest najmocniejszym materiałem. Pod wpływem wilgoci może butwieć, dlatego należy pamiętać o impregnacji i ale też konserwacji. Zdecydowanie trwalsze są domki ogrodowe metalowe. W tym przypadku można wybrać te z blachy ocynkowanej. Są one odporne na korozję i na zmienne warunki atmosferyczne. Domki metalowe stają się coraz popularniejsze co sprawia, że możemy wybierać wśród wielu modeli. Przed zakupem warto porównać różne rodzaje w internetowych sklepach np. ogrodosfera.pl. Kolejnym rodzajem są domki z tworzyw sztucznych, czyli plastikowe. One także dobrze się prezentują i wykazują sporą odporność na warunki atmosferyczne. Podobnie jak te z metalu nie wymagają konserwacji i są łatwe w montażu.

Rozmiar ma znaczenie – jaki metalowy domek ogrodowy wybrać?

Domki ogrodowe metalowe dostępne są w wielu rozmiarach. Wybór powinien być uzależniony od ilości miejsca do przechowywania, którego się potrzebuje. Oczywiście trzeba też pamiętać, że wielkość musi być dobrana pod kątem samej działki. Przeciętny model 4m x 3m pomieści podstawowe wyposażenie, a więc grilla czy narzędzia. Jeżeli jednak szukacie modeli, które pomieszczą też meble ogrodowe rozmiar musi być już zdecydowanie większy. W tym przypadku dobrze sprawdzi się domek ogrodowy 8m x 6m. Takie rozwiązanie sprawdzi się zarówno w ogrodzie, jak i na działce. Jeżeli zastanawiacie się, jaki model domku ogrodowego wybrać, a przy tym zależy Wam na nowoczesnym i atrakcyjnym wyglądzie, to odpowiednim rozwiązaniem są domki ogrodowe metalowe.

Inne rozwiązania, na które można postawić

Nie każdy użytkownik poszukuje domków ogrodowych. Czasami kubatura domu jest na tyle duża, że nie trzeba wybierać dużego domku, bo meble ogrodowe można schować w garażu. Oczywiście może się też okazać, że działka nie ma dużej powierzchni. W takim przypadku doskonale sprawdzają się skrzynie ogrodowe. Można je umieścić nawet przy samym ogrodzeniu albo na tarasie, gdzie będą służyć dodatkowo jako siedzisko. Również w tym przypadku dostępne są modele z materiałów takich jak metal, tworzywo sztuczne i drewno. Trzeba też wziąć pod uwagę funkcjonalność, ale pamiętać, by ten element pasował do aranżacji. Jeszcze innym rozwiązaniem są szafy ogrodowe. Mają mniejszą kubaturę od domków ogrodowych, ale przy tym są bardzo funkcjonalne. Można wybrać wariant z półkami, dzięki temu łatwiej utrzymać porządek, a każdy przedmiot znajdzie swoje miejsce. Jednak trzeba zdawać sobie sprawę, iż szafy są mniej pojemne niż domki, dlatego jeżeli szukacie sposobu na schowanie sprzętu ogrodowego, ale i mebli, czy narzędzi, to najlepiej sprawdzi się domek ogrodowy.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ