MM Zamość

Informacje z Zamościa i okolic

Dom

Projekt przedpokoju – o czym należy pamiętać?

Aranżację przedpokoju poprzedza wykonanie projektu. To on stanowi punkt wyjścia dla stworzenia całego wystroju. Tworząc projekt przedpokoju już na jego wczesnym etapie, należy pamiętać o kilku ważnych kwestiach, takich jak ilość miejsca do zagospodarowania, lokalizacja drzwi wejściowych, oświetlenie, a także rodzaj i liczba przechowywanych w nim rzeczy. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek niezbędnych podczas tworzenia projektu przedpokoju.

Pierwszy krok planowanie przedpokoju

Tworząc projekt przedpokoju, należy zadać sobie kilka pytań.

  1. Dla ilu domowników potrzeba miejsca na ubrania?
  2. Ile par butów będzie przechowywane?
  3. Czy potrzeba miejsce na legowisko dla zwierzaka, na miskę, na smycz i inne akcesoria dla pupila?
  4. Czy potrzebne będzie miejsce na instrument muzyczny, rolki, deskorolkę łyżworolki lub inne przedmioty związane z hobby domowników?
  5. Ile w przedpokoju będzie przechowywanych okularów, kluczy, parasolek, nakryć głowy, rękawiczek, szalików i innych dodatkowych rzeczy?

Drugi krok rozlokowanie mebli na przedpokój

Po zorientowaniu się ile i jakie przedmioty będą przechowywane w przedpokoju, wówczas należy zastanowić się, ile miejsca potrzeba do ich gromadzenia. Dzięki temu wiadomo, ile można przeznaczyć przestrzeni na meble na przedpokój, którego aktualnie projekt jest tworzony. Podczas wykonywania projektów domów i mieszkań, przedpokój jest zwykle na dalszym planie lub całkowicie pomijany. Potem podczas tworzenia aranżacji często okazuje się, że została bardzo ograniczona powierzchnia na garderobę lub prawie jej nie ma. Jeśli jesteśmy na początku tworzenia projektu domu lub mieszkania, wówczas można wydzielić znaczną część na przestronny pokój.

Natomiast w sytuacji, gdy wprowadzamy się do gotowego domu lub mieszkania, a miejsca jest mało, wówczas można wykorzystać niewielkich rozmiarów meble systemowe. Takim pomysłem okazuje się garderobianka do przedpokoju. Zwykle jest ustawiona po jednej stronie ściany i składa się z wieszaka na płaszcze oraz kurtki, szafki na obuwie, regałów na dodatki, a także półki na klucze i rozmaite drobiazgi. Doskonale sprawdzi się zarówno w wąskich pomieszczeniach, jak i przestronnych. Szukając pomysłów na zastosowanie garderobianki, można skorzystać z elementów mebli systemowych dostępnych w sklepie internetowym Marmex Meble.

Mając do dyspozycji większą przestrzeń, można wstawić szafy przesuwne garderobiane. Tworząc projekt przedpokoju, warto już na tym etapie podjąć decyzje, czy zostanie ustawiona szafa przesuwna, czy może zestaw kilku mniejszych mebli. W ofercie Marmex Meble można znaleźć eleganckie modele szaf z lustrem, ze światłem ledowym, z modnym wzornictwem na frontach.

Reasumując, tworząc projekt przedpokoju, wystarczy pamiętać o kilku kwestiach. Jakie przedmioty i dla ilu domowników będą przechowywane, czy w domu zamieszka czworonożny pupil oraz jakie warunki lokalowe są do dyspozycji. Ponadto warto pamiętać o wyznaczeniu miejsca na garderobę i obuwie dla gości odwiedzających mieszkanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ