MM Zamość

Informacje z Zamościa i okolic

Rozrywka

Ślub w stylu boho – 3 trendy w 2022 roku

Ten sezon pozwoli każdej parze młodej urzeczywistnić marzenia o niezwykłym weselu. Stonowane kolory ziemi, bliskość natury, ekologiczne przyjęcia – to właśnie jedne z najpopularniejszych trendów tego roku. Idealnie wkomponują się w ślub przygotowany w stylu boho lub rustykalnym.

Kolory ziemi

W tym roku przewodnim kolorem ślubnego wystroju są rdzawe i pomarańczowe tony. Z łatwością ożywią dominujące w stylu boho beże i biel. Wplecione w bukiety herbaciane róże czy udrapowane na stołach materiały ocieplą salę weselną i dodadzą jej przytulności. Wesele w stylu boho stawia przede wszystkim na kontakt z naturą i delikatny wystrój. Nie oznacza to jednak, że nie możemy eksperymentować z kolorami. Odcienie rdzy budzą mocne skojarzenia z ziemią spieczoną słońcem. To doskonałe barwy dla uroczystości odbywających się latem lub jesienią. Niezależnie od tego, czy będzie to drobny akcent na stole biesiadnym, czy też kolor przewodni – ziemistych barw nie może zabraknąć.

Z myślą o ekologii

W tym sezonie warto pomyśleć o ochronie środowiska. Organizacja wesela oraz innych dużych imprez wiąże się z generowaniem dużej ilości śmieci albo kupowaniem rzeczy, które przydadzą się jedynie raz. Aby podkreślić szacunek do przyrody, para młoda powinna dobrze przemyśleć każdy element uroczystości i wybrać rozwiązanie przyjazne środowisku. Zamiast ciętych kwiatów, wybierzmy rośliny doniczkowe. Rozważmy kupno używanej sukni ślubnej lub wypożyczenie jej. Upewnijmy się, czy restauracja na sali weselnej korzysta ze świeżych, lokalnych produktów. Nawet proste rozwiązania, takie jak wybór ziaren dla ptaków zamiast plastikowego confetti, pomogą ochronić przyrodę. Tego typu proekologiczna postawa nie tylko przyczynia się w małej skali do polepszenia stanu środowiska, ale również wpisuje się w najnowsze trendy.

Zaproszenia ślubne boho

Nie bez znaczenia pozostają także detale. Już od pierwszych chwil możemy oczarować gości i zdradzić klimat wesela. Zaproszenia ślubne boho cechują się neutralnymi kolorami i obecnością roślinnych dekoracji. Delikatne zdobienia wykonane na papierze pochodzącym z recyklingu to najlepsze rozwiązanie w tym sezonie. Bardzo modne jest również ozdabianie zaproszeń suszonymi kwiatami. Wykonane z dbałością o szczegóły, z pewnością na długo zapadną w pamięć gościom weselnym. Ponadto wprowadzają w klimat uroczystości i zdradzają konwencje estetyczne, które wybrała para młoda. Żaden ślub w stylu boho nie może się obejść bez pięknych zaproszeń z roślinnymi motywami.

W roku 2022 branża ślubna jest świadkiem nowych, ciekawych przemian. W wystroju dominują kolory pomarańczowe i rdzawe, kojarzące się z jesienią. Coraz więcej par decyduje się na urządzenie przyjęcia w zgodzie z naturą – tak, by jak najmniej przyczynić się do pogorszenia stanu środowiska. Wesela w stylu boho to kolejny krok w kierunku ochrony przyrody. Często cała ceremonia odbywa się na świeżym powietrzu w malowniczej okolicy. Nieodzowną częścią takiego ślubu są zaproszenia boho – wykonane z recyklingowanego papieru i naturalnych kwiatów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ