MM Zamość

Informacje z Zamościa i okolic

a hand that has a ring on it
Atrakcje

Sztuka w Zamościu: Artis

Artis to jedno z najważniejszych miejsc w Zamościu dla miłośników sztuki. To muzeum, które skupia się na sztuce współczesnej oraz nowoczesnej. Wiele osób odwiedza to miejsce, aby zobaczyć najnowsze trendy w sztuce, a także aby poznać interesujące wystawy i projekty artystyczne.

Co to jest Artis?

Artis to muzeum sztuki, które zostało założone w 2006 roku. Znajduje się w Zamościu, w województwie lubelskim. To miejsce, w którym można zobaczyć wiele interesujących wystaw i projektów artystycznych. Muzeum skupia się na sztuce współczesnej oraz nowoczesnej, a także na sztuce związaną z regionem Zamościa.

Gdzie znajduje się Artis?

Artis znajduje się w Zamościu, w województwie lubelskim. Muzeum mieści się przy ulicy Akademickiej 5. Dojazd do muzeum jest bardzo łatwy, można tam dojechać samochodem, autobusem lub pociągiem.

Co można zobaczyć w Artis?

W Artis można zobaczyć wiele ciekawych wystaw i projektów artystycznych. Muzeum skupia się na sztuce współczesnej oraz nowoczesnej, a także na sztuce związaną z regionem Zamościa. W muzeum znajdują się prace wielu znanych artystów, a także młodych twórców, którzy dopiero zaczynają swoją karierę.

Jakie są godziny otwarcia Artis?

Artis jest otwarte od wtorku do niedzieli. Wtorek, środa, piątek i sobota: 10:00-18:00. Czwartek: 12:00-20:00. Niedziela: 12:00-16:00. W poniedziałki muzeum jest zamknięte.

Jakie są ceny biletów do Artis?

Bilet normalny kosztuje 10 złotych, a bilet ulgowy kosztuje 5 złotych. Bilet rodzinny (dla dwóch dorosłych i dwójki dzieci) kosztuje 20 złotych. Wstęp jest bezpłatny dla dzieci do lat 7 oraz dla osób niepełnosprawnych.

Czy są jakieś zniżki dla grup?

Tak, w Artis są zniżki dla grup zorganizowanych. Grupy powyżej 10 osób mogą skorzystać z biletów w cenie 8 złotych od osoby. Grupy szkolne mogą skorzystać z biletów w cenie 3 złotych od osoby. W przypadku grup zorganizowanych obowiązuje rezerwacja z co najmniej tygodniowym wyprzedzeniem.

Artis to miejsce, które warto odwiedzić dla miłośników sztuki, zarówno dla tych, którzy interesują się sztuką współczesną, jak i dla tych, którzy chcą poznać nowoczesne trendy w sztuce. Muzeum oferuje wiele interesujących wystaw i projektów artystycznych, a także wiele ciekawych wydarzeń. Warto zwrócić uwagę na godziny otwarcia i ceny biletów, aby nie przegapić okazji do odwiedzenia tego miejsca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ