MM Zamość

Informacje z Zamościa i okolic

Rozrywka

Te kierunki Polacy najchętniej wybierają na wakacje. Sprawdź

Powoli zaczynasz planować już przyszłoroczne wakacje? Jaki kraj wybierzesz – Turcję, Bułgarię, a może Grecję, Hiszpanię lub Egipt? Do wyboru masz tak wiele propozycji! Zobacz, na jakie kierunki urlopowe najchętniej decydują się Polacy.

Wakacje Bułgaria 2023

Jeśli chodzi o najpopularniejsze kierunki na wakacje Bułgaria 2023 z pewnością do nich należy. To kierunek cieszący się niesłabnącym zainteresowaniem turystów od wielu dekad. Słynne Złote Piaski i Słoneczny Brzeg to kurorty mające mnóstwo do zaoferowania turystom. Zróżnicowana infrastruktura hotelowa, baseny, restauracje czy dyskoteki to zaledwie część z wielu zalet, jakimi kusi podróżujących Bułgaria. Wyjazd do tego kraju to również gwarancja pięknej, słonecznej pogody i udanego wypoczynku na złocistych plażach.

Wycieczka do Bułgarii to jednak nie tylko relaks na piasku i w ciepłym morzu, ale też możliwość zwiedzania. Odwiedzając kraj, warto wybrać się do miasta Nessebar – jednego z najpiękniejszych i najstarszych miast bułgarskiego wybrzeża, które zachwyci Cię widokami i architekturą. Pobyt w Bułgarii ucieszy również miłośników kuchni. Pyszne lokalne sery, słynna sałatka szopska, wina domowej roboty przyrządzane według starodawnych receptur zachwycą każdego smakosza.

Wakacje Turcja 2023 all inclusive

Gdzie Polacy najchętniej wybierają się na wakacje Turcja 2023 all inclusive to niezmiennie od lat prawdziwy hit turystyczny. Turcja zachwyca i zaskakuje na każdym kroku. To kraj lazurowego morza i wysokich gór, orientalnych smaków i niezwykłych zabytków. Hotele to zazwyczaj rozległe resorty, pełne kwiatów, palm i piniowych lasów, które pozwalają odetchnąć od wysokich temperatur wśród odświeżającej zieleni. Wakacje all inclusive spełnią oczekiwania najbardziej wymagających turystów. Kompleksy basenowe, różnorodna i smaczna kuchnia, animacje dla najmłodszych, pola golfowe i hamam to zaledwie część z atrakcji, jakie czekają na przyjezdnych.

Poza relaksem na plaży lub nad basenem hotelowym warto też pozwiedzać kraj. A jest co oglądać! Niesamowite krajobrazy księżycowej Kapadocji, wapienne tarasy Pamukkale, zachwycający port w Marmaris i niezwykły Stambuł to tylko kilka z miejsc, które koniecznie należy zobaczyć, zwiedzając Turcję.

Wakacje w Grecji – hit turystyczny od lat

Grecja należy do najchętniej wybieranych kierunków przez turystów. Nic dziwnego – ma wszystko, czego pragną miłośnicy słońca, smacznego jedzenia, rozrywki i zabytków. To kraj z bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturą hotelową – zarówno na lądzie, jak i okalających go wyspach. Do dyspozycji turystów są luksusowe hotele, apartamenty, studia i inne obiekty o zróżnicowanej kategoryzacji, co pozwala na wybór lokum najlepiej dopasowanego do potrzeb i zasobności portfela.

Odwiedzając Grecję, koniecznie wybierz się do Aten i zobacz słynny Akropol, Partenon i Teatr Dionizosa, Agorę czy port w Pireusie. Na miłośników historii czekają też wiszące klasztory Meteory, pałac w Knossos, świątynia tolosowa w Delfach czy fundamenty gimnazjonu w Olimpii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ