Czy urządzanie łazienki jest trudne?

Wszystko będzie zależało przede wszystkim od tego, jak sobie zaplanowaliśmy jej generalny wygląd oraz jakich materiałów i umiejętności będziemy potrzebowali do osiągnięcia wymarzonego wizerunku. Najłatwiejszą linią obrony przed szukaniem najlepszych rozwiązań do swojej łazienki jest poproszenie o pomoc projektantów, którzy jednak nie zawsze odnoszą się stricte do twoich potrzeb związanych z ich urządzeniem. Zdecydowanie większą frajdę będzie także sprawiało samodzielne poszukiwanie najlepszych rozwiązań – oczywiście bez żadnej gwarancji, że każde wyjście do sklepu nie zakończy się kłótnią w zasadzie, jak to najczęściej bywa, o  byle co. Zacznijmy jednak od podstaw.

Accurate – Traye
http://www.accurate.pl/traye
Bogaty wybór trayów o wymiarach, kształtach i nadrukach
dopasowanych do Państwa indywidualnych potrzeb.

Nie, nie od płytek

Warto zacząć od wymierzenia miejsca, jakim dysponujemy oraz zastanowieniem się w pierwszej kolejności, jakich sprzętów będziemy potrzebować, jakie funkcje ma spełniać łazienka, czy jest ona w mieszkaniu, w którym są dzieci, osoby starsze, singiel czy może mieszkanie jest wynajmowane i najpraktyczniejszym rozwiązaniem będzie postawienie prysznica. Podobnie będzie z wyborem mebli łazienkowych, w tym szafki pod umywalkę oraz samej umywalki. Reszta najczęściej przychodzi sama. W łazience trzeba również uwzględnić obecność pralki czy kosza na pranie, dodatkowych szafek na kosmetyki czy na czyste ręczniki, jakie będziemy przechowywać na przykład właśnie w łazience. Dopiero potem powinniśmy zabierać się za obmyślanie, jakie płytki będą nam najbardziej pasować do całego założenia oraz jak zmieścić się w założonym na ten cel budżecie.

Samodzielnie czy z pomocą fachowców?

Jeśli chcemy zabierać się za samodzielne remontowanie czy urządzanie łazienki powinniśmy mieć absolutna pewność, że wiemy, co robimy, ponieważ wszystkie stosowane materiały najczęściej są bardzo drogie, a ich ponowne skuwanie oraz wygładzanie ścian pod kolejną próbę zabiera nie tylko masę czasu oraz pieniędzy, ale może przede wszystkim – naprawdę kosztuje nas sporo nerwów. Jeśli chociaż część rzeczy ze względu na goniący was czas chcecie wykonać samodzielnie, spróbujcie zamiast płytek położyć na  podłodze wodoodporne, gumowane panele, które spokojnie można samodzielnie położyć bez większych umiejętności czy zdolności manualnych oraz wiedzy – wszystkie instrukcje najczęściej znajdują się bezpośrednio na opakowaniu paneli. Zresztą o ich montaż można zawsze zapytać obsługę sklepu budowlanego, w jakim będą kupowane.

Meble ze sklepu budowlanego czy od producenta?

Tutaj też bardzo często pojawia się dylemat. Standardowo łazienki wyposażane są właśnie dzięki takim dużym sklepom budowlanym, w których jednocześnie można kupić „za jednym zamachem” nie tylko płytki, fugi, kleje, ale również właśnie meble – na przykład łazienkowe, można je wziąć w razie potrzeby na raty, można zamówić montaż mebli czy zakupić jeszcze dodatkowo wannę oraz niezbędną armaturę. Jeśli jednak liczycie chociaż na odrobię szaleństwa i naprawdę dobrej jakości meble łazienkowe, które przetrwają lata, lepiej zdecydować na kupno tych od producenta.

Podobne wpisy