W jaki sposób urządzić łazienkę, żeby była funkcjonalna?

Zanim przystąpimy do urządzania łazienki na nowo po generalnym remoncie lub po zakupie zupełnie nowego mieszkania, w którym każdy zakątek jest tajemnicą oraz jednocześnie wyzwaniem, najczęściej zaczynamy z milionem pomysłów, które same weryfikują się albo ze względu na przestrzeń, jaka dysponujemy, albo na cenę poszczególnych elementów, jakie nam się szalenie spodobały lub ich dostępność w Polsce – masa inspiracji, jakie oglądamy w Internecie, najczęściej pochodzi niestety nie z polskiego rynku zbytu. Zachwyty najlepiej jednak odłożyć zupełnie na bok, ponieważ w pierwszej kolejności powinniśmy kierować się rozsądkiem i wybieraniem funkcjonalnych i praktycznych elementów.

Kabiny dla palaczy
http://www.pro-city.pl/kabiny-palaczy.html
Oferujemy produkty francuskiej marki PRO-CITY.
Wiaty i kabiny dla palaczy.

Nowocześnie niekoniecznie znaczy praktycznie?

W pierwszej kolejności zawsze warto zacząć od dokładnego zmierzenia przestrzeni, jaka dysponujemy oraz określenie budżetu, jaki chcemy przeznaczyć na jej wykończenie i umeblowanie, biorąc pod uwagę również koszty, jakie poniesiemy przy skuciu poprzednich płytek ze ścian i podług oraz przy demontażu poszczególnych mebli czy sprzętów łazienkowych – to przecież również kosztuje, czasem nawet całkiem niemało. Dalej, wiedząc już, jaki mamy budżet oraz przestrzeń, możemy zacząć rozglądać się za płytkami czy meblami, jakie nam się podobają. Warto jednak najpierw sprawdzić, czy wszystkie sprzęty, jakie chcemy mieć w łazience się tam zmieszczą oraz czy będą pasować stylistycznie do siebie nawzajem oraz do płytek, jakie sobie upatrzyliśmy. Większość tych ostatnich jest mocno uniwersalna, jednak jeśli wpadną nam w oko jakieś stylizowane czy postarzane meble, płytki powinny być dobrane również pod odpowiednim kątem. Nowoczesne meble mają czasem mocno dziwaczne formy, często jednak również bardzo surowe, przez co są funkcjonalniejsze i  również wykonane z praktyczniejszych materiałów niż te stylizowane. Co nie znaczy oczywiście, że jeśli posiadacie odpowiednią ilość miejsca, nie możecie skorzystać z żadnych innych.

Podstawowy dylemat: wanna czy prysznic?

Gorąca kąpiel w wannie w towarzystwie wina oraz dobrej książki to jeden z najlepszych sposobów na zrelaksowanie się po ciężkim dniu pracy. Nie zawsze jednak decydujemy się na wanny – w niewielkich łazienkach zdecydowanie lepszy będzie prysznic – również  wtedy, kiedy nie posiadamy dzieci, mieszkanie przeznaczone jest na przykład pod wynajem lub tempo naszego życia nie pozwala nam na relaksowane się w taki sposób. Również jeśli do łazienki chcemy dać więcej sprzętów – sporej wielkości umywalkę, bidet oraz zwykłą toaletę lub koniecznie musimy zmieścić w niej nie tylko pralkę, ale również suszarkę, prysznic będzie praktyczniejszym rozwiązaniem. W każdym pozostałym przypadku wanna sprawdzi się znacznie lepiej. Jeśli chodzi o koszty zakupu, będzie ona znacznie tańsza niż kabina prysznicowa, będzie również mniej skomplikowana w przypadku podłączania do wody czy ścieków. Podobnie z pralką – nie trzeba z niej rezygnować nawet wtedy, kiedy w łazience znajduje się wanna – można wybrać na przykład narożną wannę i nieco węższą, ładowana od góry pralkę.

Podobne wpisy