MM Zamość

Informacje z Zamościa i okolic

Wiadomości

W jakie elementy warto inwestować w przestrzeni miejskiej?

Obecnie mamy do czynienia z coraz nowszymi trendami, które zaczynają obowiązywać w kontekście urządzania przestrzeni miejskiej. Chociaż nie wszystkim z nich należy ulegać, niektóre znacząco ułatwiają lub uprzyjemniają korzystanie z ogólnodostępnych miejsc. Dowiedz się, w jakie elementy warto inwestować w przestrzeni miejskiej.

Stół betonowy oraz miejsca do siedzenia

Mała architektura betonowa, która jest szczególnie pożądana w przestrzeni miejskiej służącej zabawie i rekreacji to przede wszystkim stoły betonowe. Bez przeszkód można grać na nich w szachy czy warcaby, a nawet nadrukować na nie na stałe plansze. Są także świetnym miejscem, żeby się pouczyć, poczytać czy też zjeść drugie śniadanie. Tak urządzona przestrzeń może okazać się idealnym miejscem wypoczynku dla emerytów czy dzieci i młodzieży. Stół betonowy będzie trafiony szczególnie na osiedlach w kształcie litery U, gdzie taki obszar może stać się również miejscem integracji społeczności lokalnej.

Ławki i leżanki betonowe dla każdego

Ławki i leżanki to podstawowa mała architektura betonowa, która powinna znaleźć się w każdym parku, na skwerze czy też rynku. Dobrze, jeśli pojawi się również w najważniejszych punktach transportowych w mieście, w pobliżu placów zabaw, plant oraz zieleńców. Ławki, które znajdują się na przystankach tramwajowych oraz autobusowych, szczególnie w godzinach szczytu często okazują się niewystarczające. Nierzadko oprócz kwestii wyłącznie praktycznych ławki, a w szczególności leżanki betonowe pełnią również funkcje estetyczne – mogą być wykonane z oryginalnych, nowoczesnych materiałów lub przykuwać uwagę kolorem kojarzonym z danym miastem.

 

Grille betonowe i kosze na śmieci do miejsc wypoczynku

Grille betonowe to jedno z najnowocześniejszych rozwiązań, które niektórzy decydują się umieścić w parkach lub publicznych miejscach wypoczynku. Umożliwiają spokojne i przede wszystkim bezpieczne grillowanie, ponieważ zmniejszają ryzyko pojawienia się pożaru. Obok nich, jak również nieopodal ławek i w wielu innych miejscach należy zadbać o dostępność koszy na śmieci. Dzięki temu możliwe będzie utrzymanie ładu i porządku w przestrzeni publicznej. Kosze i grille wykonane są z materiału, który jest odporny na działanie wandali czy warunków atmosferycznych.

Donice betonowe oraz słupki ułatwiające parkowanie

Donice betonowe oraz słupki to takie elementy małej architektury miejskiej, które pełnią funkcje dekoracyjne. Mogą także wydzielać przestrzeń i zapewniać bezpieczeństwo mieszkańców. Należy zabezpieczyć nimi główne ulice w pobliżu rynków czy placów, a także wydzielić strefy parkingowe. Donice mogą urozmaicać wygląd danego miejsca oraz dają możliwość sadzenia kwiatów i drzew nietypowych dla danego regionu. Dzięki temu, że umieszczamy rośliny w donicach, nie ma potrzeby zmiany aranżacji trawników. Wybór kształtów, kolorów oraz rozmiarów donic czy słupków jest tak duży, że z ich pomocą z pewnością będzie można zaaranżować każdy zakątek przestrzeni miejskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ