MM Zamość

Informacje z Zamościa i okolic

Zakupy

Z czym łączyć kamień na ścianie?

Dekoracje ścienne wykonane z kamienia od wielu lat cieszą się niesłabnącą popularnością i bardzo dobrze prezentują się we wnętrzach urządzonych w różnych stylach. Dzieje się tak, ponieważ kamień ozdobny na ścianę również występuje w wielu ciekawych odcieniach i rodzajach faktury. Z tego powodu jego umiejętne połączenie z całą aranżacją w dużej mierze zależy od wyboru przewodnich kolorów, stylu wnętrza oraz od efektu, jaki chcemy uzyskać. Dlatego w poniższym artykule przedstawiamy kilka praktycznych porad, które pomogą połączyć kamień dekoracyjny z pozostałymi elementami aranżacji danego pomieszczenia.

Ściana z kamienia – w jakich pomieszczeniach sprawdzi się najlepiej?

Chcąc zdecydować się na zaprojektowanie ściany z kamienia, warto rozważyć, w jakim pomieszczeniu powinna się ona znaleźć. Tego typu dekoracyjne elementy najczęściej pojawiają się w salonach, gabinetach oraz sypialniach, dodając poszczególnym aranżacjom charakteru i pięknie je uzupełniając. Wówczas wiele osób decyduje się na ozdobienie jednej, głównej ściany kamieniem – na takiej ścianie zwykle znajduje się telewizor, kominek czy inne ważne elementy całego pomieszczenia. W efekcie ściana z kamienia skutecznie zwraca na siebie uwagę, ale jednocześnie nie sprawia, że wnętrze wydaje się optycznie mniejsze lub zbytnio udekorowane, co niekiedy zdarza się, kiedy ozdobimy jednocześnie ciemniejszym kamieniem dwie lub trzy ściany.

W przypadku niewielkich pomieszczeń godnym uwagi wyborem będzie jasna ściana z kamienia, która w połączeniu z innymi jasnymi odcieniami panującymi w danym wnętrzu optycznie je powiększy i rozświetli. Warto jednak wspomnieć, że coraz chętniej wybieranym rozwiązaniem staje się również wykorzystanie ściany z kamienia w celu uzyskania kontrastu. Wówczas projektanci wnętrz często proponują inwestorom wykonanie ściany z szarego lub czarnego kamienia i pomalowanie pozostałych ścian na jasny kolor. Tego typu kontrastowy element czyni całe wnętrze niezwykle oryginalnym i nietuzinkowym. Dlatego też proponowana aranżacja świetnie sprawdzi się w nowoczesnych wnętrzach, na przykład utrzymanych w stylu minimalistycznym czy loftowym.

Na jaki rodzaj kamienia na ścianie warto się zdecydować?

Wybierając ścianę z kamienia, warto zwrócić uwagę na to, aby była ona dopasowana do gustu i oczekiwań domowników. Niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się między innymi kamienie naturalne, które pięknie się prezentują i wyróżniają się niepowtarzalną fakturą oraz ciekawymi odcieniami. Tego typu produkty pojawiają się między innymi w sklepie Dekordia – kamień dekoracyjny Stegu należy do jednych z coraz chętniej wybieranych rozwiązań, ze względu na wysoką jakość materiałów oraz ciekawe i jednocześnie uniwersalne odcienie. Ponadto kamień dekoracyjny Stegu wyróżnia się wysoką wytrzymałością, dzięki czemu pięknie prezentuje się na ścianie nawet mimo upływu lat. Warto także wspomnieć o kamieniach na ścianę z marmuru. Takie rozwiązanie będzie świetnie łączyło się z aranżacjami w stylu glamour, które są niezwykle eleganckie i niekiedy pełne przepychu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ