MM Zamość

Informacje z Zamościa i okolic

Dom

Jak wybrać mieszkanie w Łukowie?

Łuków to niewielkie miasto położone około 20 kilometrów od Siedlec i około 90 kilometrów od Lublina, a zarazem jedno z najciekawszych miejsc do zamieszkania na Lubelszczyźnie. Jak rozwija się tutejszy rynek nieruchomości? Ile kosztują nowe mieszkania w Łukowie i na co warto zwrócić uwagę przeglądając oferty od deweloperów? Podpowiadamy.

Na co zwracać uwagę przy wyborze mieszkania?

Łuków leży między Siedlcami a Lublinem w województwie lubelskim. Przez miasto przebiegają dwie drogi krajowe i trzy wojewódzkie, przez co stanowi ważny węzeł komunikacyjny. Z łatwością można dojechać stąd nie tylko do Siedlec i Lublina, ale także do Radzynia Podlaskiego, Białej Podlaski, Mińska Mazowieckiego czy też do Warszawy.

Mieści się tu wiele zabytków i piękne tereny zielone, dzięki czemu mieszkańcy miasta mają gdzie spędzać czas wolny. W samym Łukowie powstało kilka parków, gdzie można wyjść na spacer czy pobiegać. Żyje się tu spokojnie, dlatego też to idealne miejsce do zamieszkania dla osób starszych i rodzin z dziećmi. Przeglądając nowe mieszkania w Łukowie warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Jedną z najważniejszych jest lokalizacja.

Tak jak już wspomnieliśmy, przez Łuków przebiegają dwie drogi krajowe i trzy wojewódzkie. Ze względu na hałas jeżdżących samochodów, szukając mieszkania warto zwrócić uwagę na to, żeby nieruchomość nie była zlokalizowana zbyt blisko głównych dróg. Z drugiej strony dobrze, żeby była zlokalizowana na tyle blisko, żeby można było wszędzie szybko dojechać.

Kolejną ważną kwestią jest bliskość punktów usługowo-handlowych. Nie każdy chce mieszkać w samym centrum miasta i to jest jak najbardziej zrozumiałe. Niemniej jednak warto kupić mieszkanie w okolicy, gdzie znajduje się przynajmniej sklep spożywczy i piekarnia, a także inne punkty handlowo-usługowe, placówki zdrowotne czy edukacyjne, co znacznie ułatwi funkcjonowanie na co dzień.

Co oferują deweloperzy?

Rynek nieruchomości w Łukowie nie jest tak rozwinięty jak w większych miastach, natomiast bez problemu można znaleźć tu mieszkanie na sprzedaż z rynku pierwotnego. Nowe mieszkania w Łukowie powstają aktualnie przy ul. Zagrodowej. Budowane jest tam nowe osiedle mieszkaniowe, na które będzie się składać zespół jednoklatkowych, sześciokondygnacyjnych budynków.

W ramach aktualnie budowanej części osiedla na rynek trafiło 36 nowych mieszkań. Oferta jest jednak nieco węższa, bowiem część mieszkań ma już rezerwację. W ramach inwestycji na sprzedaż są mieszkania 2- i 3- pokojowe o powierzchni od 48 do 71 m2. Około 60% ofert dotyczy mieszkań 2-pokojowych, natomiast około 30% dotyczy mieszkań 3-pokojowych.

Ile kosztują nowe mieszkania w Łukowie? Jeśli chodzi o nieruchomości z rynku pierwotnego, za metr kwadratowy trzeba zapłacić przynajmniej 4 500 zł. Cena mieszkań we wspomnianej inwestycji przy ul. Zagrodowej zaczyna się od 4 600 zł/m2. Na rynku wtórnym można kupić mieszkanie nieco taniej, natomiast wiele osób decyduje się na zakup z rynku pierwotnego ze względu na standard wykończenia, dostęp do windy czy też obecność miejsc postojowych podziemnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ