MM Zamość

Informacje z Zamościa i okolic

Zakupy

Nowoczesne i ekologiczne domki letniskowe

Każdy z nas marzy o wypoczynku na łonie natury. Coraz częściej decydujemy się na weekendowe wyjazdy za miasto, które pomogą nam złapać dystans do spraw, które na co dzień nas przytłaczają.  Z tego względu wzrasta zapotrzebowanie na budowę nowoczesnych domków letniskowych, które będą stanowić połączenie funkcjonalności oraz dresingu, który wpisze się w miejscowy krajobraz. Firma Eko Architektura jest liderem na rynku drewnianych domków letniskowych. Jej dyrektor Przemysław Balcewicz zgodził się odpowiedzieć na kilka nurtujących nas pytań.

Czym konkretnie zajmuje się Eko Architektura?

Nasza firma specjalizuje się w budowie drewnianych domków letniskowych. W ostatnich latach odnotowaliśmy znaczny wzrost zamówień naszych produktów nie tylko w Polsce, ale i zagranicą. Sądzę, że na nasz sukces składa się precyzja, z jaką realizujemy nasze projekty, jak i wzrost świadomości konsumentów i chęć ochrony środowiska. Wakacje są czasem naszej wzmożonej pracy. w tej chwili realizujemy projekty indywidualne, jak i tworzymy kompleksy domków letniskowych dedykowane ośrodkom wypoczynkowym. Przyznam, iż realizowane przez nas projekty znajdują uznanie pośród turystów. Staramy się, aby nasze produkty współgrały z otaczającą przestrzenią, a wręcz stały się jej immanentną częścią.

Co wyróżnia wasze drewniane konstrukcje na rynku?

Eko Architektura jest jedyną firmą, która wykonuje kompleksowe usługi z zakresu projektowania oraz tworzenia niepowtarzalnych konstrukcji drewnianych domków letniskowych. Klientom oddajemy w 100% ukończony budynek, który po dostarczeniu  na miejsce należy zamontować. Montaż nie jest trudny, gdyż do każdego pakietu dodajemy szczegółową instrukcję, wraz z zaznaczonymi na drewnie znakami. W tej chwili jesteśmy w trakcie budowy ośrodka wypoczynkowego, w skład którego będą wchodzić nowoczesne, przeszklone szeregowce.

Z jakich powodów zdecydowaliście się na wybór drewna?

Niezwykle ważna w naszych projektach  jest ich estetyka. Drewno należy do najszlachetniejszych materiałów, z których można wykonać dom. Oprócz tego, ten wspaniały materiał wprowadza do każdego wnętrza rodzinną atmosferę. Z tego względu wybór drewna był dla nas oczywisty. Od dawna znane nam są wyjątkowe cechy drewna. Wiemy, iż posiada właściwości higroskopijne. Oznacza to, iż drewno pochłania z powietrza nadmiar wilgoci  i oddaje go, gdy wokół jest zbyt sucho. Dodatkowo, powstrzymują drobinki kurzu oraz alergenów, przed unoszeniem się w powietrzu. Ponadto, każde drzewo wydziela swój niepowtarzalny, oryginalny zapach. Zawarta w pniu żywica wydziela zapach, który dobrze wpływa na drogi oddechowe.

Co jeszcze wpływa na popularność materiału, jakim jest drewno?

Istnieje kilka czynników, które wpływają na jego popularność. Wciąż prowadzimy badania, podczas których odkrywamy jego nowe właściwości. W tej chwili postaram się kilka wyliczyć:

  • Cena – konstrukcje drewniane są zdecydowanie tańsze od standardowych rozwiązań. Do tego drewno jest znacznie lżejsze i szybko można je przetransportować,

  • Szybka realizacja projektu – na wykonanie gotowego produkty potrzebujemy około 6 tydodni,

  • Indywidualne projekty – naszą ofertę dostosowujemy do potrzeb naszych klientów. Oprócz standardowych rozwiązań, proponujemy w pełni zindywidualizowane drewniane domki dostosowane do wszelkich potrzeb klienta,
  • Właściwości drewna – czyli wszystko o czym wspomniałem wcześniej, higroskopijność, olejki eteryczne zawarte w drewnie, termoizolacja,

Każdy, kto zdecyduje się na skorzystanie z usług firmy  Eko Architektura może liczyć, iż wykonamy dla niego w pełni funkcjonalny, nowoczesny drewniany domek letniskowy, spełniający wszystkie potrzeby. Ekologiczne drewniane domki, to przyszłość rynku budowlanego. Wyprodukowane z odnawialnych produktów, nie wpływają niekorzystnie na stan środowiska. Nasze domki powstają z drewna sosnowego oraz jodłowego. Osuszone od 14 do 18% staje się niezwykle wytrzymałe oraz odporne na uszkodzenia. Powstające na jego powierzchni drobne pęknięcia,  w żaden sposób nie wpływają na bezpieczeństwo konstrukcji oraz znajdujących się wewnątrz niej mieszkańców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ