MM Zamość

Informacje z Zamościa i okolic

Motoryzacja

Ursus – legenda polskiego rolnictwa

Ursus to najbardziej znany polski producent ciągników i maszyn rolniczych. Jednocześnie jest to również najstarsza polska marka motoryzacyjna. Firma została bowiem założona w 1893 i w zeszłym roku obchodziła 125-lecie swojej działalności.

Historia marki

Przez całą swoją długą historię firma zaangażowana była w produkowanie bardzo wielu rodzaju pojazdów. W okresie międzywojennym istotną częścią jej działalności była produkcja na potrzeby wojska. Jednak w świadomości społecznej Ursus kojarzy się przede wszystkim z ciągnikami. W czasach PRL-u modele tej firmy stały się wręcz synonimem ciągnika i obecne były w każdej wsi. Nie były tak zaawansowane technicznie, jak zachodnie odpowiedniki, ale prostota budowy zapewniała im długowieczność. Jeszcze w latach 90 dominowały w polskich gospodarstwach.

Liczne perturbacje związane z przemianami ustrojowymi sprawiły, że Ursus znacznie ograniczył swoją działalność, ale przetrwał do dzisiaj. W ostatnich latach odbudowuje on swoją utraconą pozycję, coraz odważniej wchodząc na także na rynki zagraniczne. Przedmiotem zainteresowania polskiej firmy jest przede wszystkim Afryka, gdzie istnieje rosnące zapotrzebowanie na nowoczesne maszyny rolnicze. Proste, tanie i wytrzymałe produkty Ursusa bardzo dobrze sprawdzają się w tamtejszych warunkach. Przedsiębiorstwo zrealizowało już pierwsze kontrakty w tym regionie i ciągle ubiega się o kolejne.

Szeroka oferta produktów

Obecnie w ofercie firmy znajduje się szeroka gama modeli różniących się od siebie wielkością, przeznaczeniem i mocą silnika. Najmniejszy ciągnik w ofercie to Ursus C-335, pozbawiony kabiny mały i zwrotny pojazd. Posiada on silnik o mocy 35 koni mechanicznych i przeznaczony jest przede wszystkim do prac na ograniczonych przestrzeniach. Dzięki niewielkim rozmiarom posiada on bardzo duże zdolności manewrowe, które są niezbędne w takich sytuacjach. Z kolei na przeciwległym krańcu oferty Ursusa znajduje się C-3150 POWER. To największy ciągnik polskiej firmy o mocy aż 150 koni mechanicznych. Skonstruowany został z myślą o najcięższych pracach w gospodarstwie. Oprócz tego w ofercie znajdują się między innymi:

  • ładowacze czołowe,
  • przyczepy,
  • rozrzutniki nawozów,
  • kosiarki.

Gdzie można kupić tanie części do Ursusa?

Wymiana zużytych części w ciągnikach należy do istotnych kosztów ich eksploatacji. Dlatego warto dobrze wybrać miejsce ich zakupu, aby niepotrzebnie nie przepłacać. Dobrym pomysłem jest na przykład zdecydowanie się na zakup w sklepie internetowym, takim jak Twojazagroda.pl. Można znaleźć w nim szeroki wybór części do ciągników w tym części do Ursusa. W tej branży sklepy internetowe również mają przewagę nad swoimi tradycyjnymi odpowiednikami. Dzięki tej formie działalności mogą zaoferować one swoim klientom niską cenę, duży wybór produktów, a także wygodę. Wynika ona z możliwości dostarczania zakupów prosto do domu za pomocą przesyłki kurierskiej lub pocztowej. Takie rozwiązanie oznacza brak konieczności odwiedzania sklepu osobiście, a co za tym idzie istotną oszczędność czasu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ