Przy ul. Kilińskiego w Zamościu, gdzie za tydzień ma zostać otwarte wielkie centrum handlowe trwają już ostatnie, kosmetyczne prace. W dniu otwarcia na powierzchni 31,5 tys. m. kw. na klientów będą tutaj czekały sklepy prawie 80 sieciowych marek (szczegóły w ramce), a przed budynkiem parking dla 850 aut. Ci, którzy w przyszły weekend wybiorą się tutaj na zakupy będą też mogli liczyć na mnóstwo atrakcji innych niż zakupy.

Zacznie się już w piątek 13 maja, kiedy na Rynku Wielkim malowany będzie techniką graffiti wielki, 40-metrowy komiks przedstawiający najważniejsze wydarzenia z historii Zamościa (szczegóły są tutaj). Od soboty to malowidło będzie można już podziwiać w Galerii Twierdza.

Również w sobotę uczniowie szkół z powiatu zamojskiego zaprezentują całemu miastu swoje autorskie wizje twierdzy. Na specjalnych lektykach zareklamują makiety twierdz według swojego projektu. Pracowali nad nimi od kilku tygodni. Te prace będą prezentowane w Galerii twierdza aż do końca maja (szczegóły znajdziesz tutaj). A wszyscy klienci będą mogli głosować na najlepsze projekty. Autorzy najpopularniejszych prac wyjadą wraz ze swoją klasą na całodniową wycieczkę do szkółki jazdy konnej w Dąbrowie Tomaszowskiej. Natomiast szkoła, z której pochodzić będzie zwycięska drużyna, otrzyma w nagrodę sprzęt elektroniczny.

Sobota 14 maja, kiedy centrum handlowe przy ul. Kilińskiego otworzy swoje podwoje dla klientów będzie pełna atrakcji. Tego dnia Zamość odwiedzą tajemniczy, kolorowi przybysze, którzy będą głosić nowinę o wprowadzeniu się nowego lokatora do Zamościa. I to oni pokierują wszystkich zainteresowanych do Galerii Twierdza. Aby tam trafić, trzeba będzie m.in. szukać specjalnych znaków i drogowskazów, które wymalowane zostaną na chodnikach i skwerach. Najwytrwalsi wędrowcy, którzy po drodze rozwiążą zagadki, będą mogli u celu liczyć na cenne nagrody (więcej o tym na www.mmzamosc.pl).

W Galerii Twierdza spotkać będzie można zarówno w sobotę, jak i w niedzielę spotkać gwiazdy znane m.in. z ekranów telewizorów, ale także lokalnych artystów.

Będzie się działo

Galeria Twierdza otwarta zostanie oficjalnie o godz. 9 w sobotę 14 maja. Z tej okazji dla dzieci przygotowano specjalny dwudniowy program gier, zabaw i konkursów. Występować mają m.in. wychowankowie MDK w Zamościu, także zespół Mira Art oraz Lubelska Grupa Akrobatyczna LGA. W sobotę wystąpi także grupa Jeden Osiem L (godz. 17) i zespół Groovebusterz (godz. 19). Sobotni wieczór zakończy pokaz pirotechniczny o godz. 21:30. Z kolei w niedzielę (godz. 13) stylista Tomasz Jacyków doradzi klientom Galerii Twierdza, jak odpowiednim strojem wyeksponować swoje piękno i wyruszy na zakupy z wybranymi trzema osobami. Za wszystkie rachunki zapłaci… Galeria Twierdza. Będzie się można rozerwać także podczas autorskiego programu satyryka Grzegorza Halamy (godz. 18).

Zakupy dla każdego

Swoje sklepy w Galerii Twierdza otworzą marki: H&M, C&A, Media Markt, Intermarche, Marks&Spencer, Reserved, House, Cropptown, New Yorker, Smyk, Peacocks, Empik, Deichmann, Orsay, Tally Weijl, CCC, Martes Sport, Rossmann, Home&You, Douglas, Apart, Vision, Express, Wójcik, Altero, Euro Time, Gatta i Triumph.