MM Zamość

Informacje z Zamościa i okolic

Kultura Wiadomości

Deutsch Wagen w Zamościu: Nauka przez zabawę (zdjęcia)

31 stycznia „Deutsch Wagen” odwiedził I Społeczną Szkołę Podstawową im. Unii Europejskiej w Zamościu.

W zajęciach prowadzonych przez Annę Mazur z Instytutu Goethego wzięli udział najmłodsi uczniowie tej szkoły, którzy dopiero we wrześniu 2012 r. rozpoczęli swoją przygodę z językiem niemieckim.

Poprzez zabawy, gry i konkursy lektorka zachęcała uczniów do poznania języka i kultury naszego zachodniego sąsiada. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej. Organizatorkami zajęć były nauczycielki języka niemieckiego w Zespole Szkół Społecznych Panie Agnieszka Cybulska i Tamara Tarajko.

– Zajęcia przeprowadzone przez panią Annę bardzo spodobały się uczniom, którzy bawiąc się, poznali kilka nowych czasowników, nauczyli się nazw kolorów, zwrotów grzecznościowych, tańczyli, rapowali, grali na instrumentach i … żałowali, że takie fajne zajęcia trwały zbyt krótko – relacjonuje Pani Tamara Tarajko, germanistka i organizatorka spotkania. – W nagrodę każdy z uczestników otrzymał prezent od prowadzącej zajęcia a szkoła wzbogaciła się o pomoce naukowe – dodaje.

Jak twierdzą uczestnicy spotkania, najwięcej radości sprawił wszystkim taniec przygotowanych przez Mirosławę Mudę chłopców z klas trzecich I SSP, którzy w tradycyjnych bawarskich strojach świetnie zatańczyli wesołą polkę.

Organizatorzy spotkania wraz z jego uczestnikami mają nadzieję, że pani Ania ze swoim „Deutsch Wagen” i nowymi pomysłami gier oraz zabaw zawita do szkoły jeszcze nie raz!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ