MM Zamość

Informacje z Zamościa i okolic

Wiadomości

Dzień Dziecka z lego i Gimnazjum nr 1 (zdjęcia)

Bogaty w wydarzenia festyn gier integracyjnych odbył się w naszej szkole 3 czerwca. Na Dzień Dziecka LEGO zaproszono uczniów SP nr 6 i SP nr 7.

Impreza rozpoczęła się o godz. 9.00 finałowym meczem piłki nożnej chłopców, rozegranym przez uczniów gimnazjum. Mistrzowski tytuł wywalczyła klasa IIIc. Równocześnie trwały rozgrywki dziewcząt w ringo i siatkówkę.

Nagrodą dla najlepszych czytelników w szkole była prelekcja na temat wampiryzmu w Europie, wygłoszona przez naszą absolwentkę Klaudię Lizak. O godz. 11.00 odbyły się na boisku szkolnym pokazy walk karate tradycyjnego, a o godz. 11.30 Pani Dyrektor powitała przybyłych uczniów z SP 6 i SP 7 i zaprosiła wszystkich na pokazy Towarzystwa Szabli i Miecza w Zamościu. Członkowie tego Towarzystwa, przebrani w stroje z różnych epok towarzyszyli zainteresowanym uczniom do końca imprezy, zapraszając do nauki fechtunku.

Po pokazach w sali gimnastycznej rozpoczęła się najważniejsza część festynu- Turniej Gier LEGO, rozgrywany na dziesięciu stanowiskach przez zespoły z klas IV i V szkół podstawowych. Turniej sędziował p. Jerzy Bekas a pomagali mu sędziowie pomocniczy- uczniowie naszego gimnazjum.

Zwycięzcy czteroosobowych zespołów otrzymali dyplomy i gadżety LEGO. Jednocześnie na boisku trwały rozgrywki w ringo, w których uczestniczyli pozostali członkowie zaproszonych drużyn. Dla zwycięzców przewidziano nagrody w formie słodkich niespodzianek, a dla wszystkich zaproszonych gości przygotowano poczęstunek.

Dużym zainteresowaniem cieszył się z trudem poruszający się w swoim przebraniu klocek LEGO- żywa reklama trwającego turnieju. Podczas trwania festynu nikt ze zgromadzonych nie mógł narzekać na nudę.

Ogromną atrakcję stanowiły zjeżdżalnie i trampoliny ustawione na boisku, które przyjechały do nas aż ze Stalowej Woli i były oblegane przez uczniów do końca imprezy czyli do godziny 13.30. Pogoda również dopasowała się do wspaniałego nastroju w sali gimnastycznej i na zewnątrz szkoły.

Była to niezwykle udana impreza, która zarówno naszym uczniom, jak i zaproszonym gościom na długo pozostanie w pamięci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ