MM Zamość

Informacje z Zamościa i okolic

Kultura Rozrywka

Niech żyje bal!!! Tak bawili się uczniowie Gimnazjum nr 1 w Zamościu (zdjęcia)

Wybiła wreszcie godzina 19 dnia 29.01.2012 r. Dla uczniów klas III Gimnazjum nr 1 rozpoczął się tak długo wyczekiwany, magiczny wieczór – ich pierwszy „dorosły” bal.
Pomimo wciąż panującego na dworze siarczystego mrozu w Starej Elektrowni frekwencja była stuprocentowa. Dojechali wszyscy uczniowie wraz z bliskimi.

Przybyli także zaproszeni goście : Prezydent Miasta Zamość p. Marcin Zamojski, Dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu p. Kazimierz Chrzanowski, Proboszcz Parafii Ojców Franciszkanów o. Bruno Kalinowski, Radny Miasta Zamość p. Leszek Łuczka, Grono Pedagogiczne, przedstawiciele Rady Rodziców.

Po pełnych emocji, wzruszających słowach podziękowań dla wychowawców i rodziców, rozbrzmiały na scenie słowa piosenki Maryli Rodowicz „Niech żyje bal” w wykonaniu uczennicy klasy IIIb. Potem w staropolski rytm poloneza wprowadziły zebranych strofy „Pana Tadeusza” recytowane przez ucznia klasy IIIa.

Krótka część artystyczna z uznaniem została przyjęta przez ogół zgromadzonych, po czym bohaterowie tego wieczoru ruszyli do poloneza. Uczniowie zaprezentowali rodzicom pięknie skomponowany pokaz tańców towarzyskich przyjęty gorącymi brawami i ukradkiem ocieraną łzą.

A mieli rodzice i nauczyciele powody do dumy! Młodzież prezentowała się pięknie: wszyscy elegancko ubrani, kunsztowne fryzury, a co najważniejsze – wspaniałe nastroje i ciepła, koleżeńska atmosfera. Tak właśnie upływały kolejne godziny balu.

Niestety, zbyt szybko wybiła godzina 2.00 oznaczająca koniec tej jedynej w swoim rodzaju gimnazjalnej imprezy. Tak bardzo chciałoby się powiedzieć „Do zobaczenia za rok…”. Ale tak to już bywa z balem gimnazjalnym, że każdego roku są inni bohaterowie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ