MM Zamość

Informacje z Zamościa i okolic

Rozrywka Wiadomości

II Maraton Rowerowy MTB Służb Mundurowych „Stykiem Granic”

Sobota spędzona dość aktywnie dała efekty gdyż miałem przyjemność uczestniczyć w II Maratonie rowerowym MTB służb mundurowych choć nie uczestniczyłem jako uczestnik. Mimo to jazda quadem i robienie zdjęć w tym upale też dało się we znaki.

IPA (International Police Assocation) Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji LGW Region w Zamościu oraz Komenda Miejska Policji w Zamościu 28 lipca zorganizowali II Maraton Rowerowy MTB Służb Mundurowych „Stykiem Granic”.

Maraton rozgrywany w Krasnobrodzie był drugą edycją Mistrzostw Województwa Lubelskiego Służb Mundurowych MTB. Kolejne zorganizują pozostałe Regiony LGW.

Zapisy trwały do ostatnich minut przed startem. Zgłosiło się 46 uczestników, w tym 8 kobiet. Służby mundurowe reprezentowało 16 zawodników: Straży Granicznej, Policji, Służby Więziennej i Straży Pożarnej. Po odprawie technicznej kolumna zawodników wyruszyła przez główne ulice Krasnobrodu pilotowana przez Policję.

Temperatura przekraczała 25 stopni i rosła, więc zawodnicy mieli nie małe wyzwanie. O trudach trasy najlepiej świadczy fakt, że zawodów nie ukończyło kilka osób. Był las, piach, trochę błota, polne drogi, kamienie, beton i asfalt. Na trasie były dwa punkty kontrolne oraz żywnościowe gdzie każdy z uczestników otrzymał wodę i coś słodkiego. Walka szła nie tylko z trudnościami trasy, ale i z własnymi słabościami i temperaturą. Warunkiem klasyfikacji na mecie było zaliczenie wszystkich punktów kontrolnych, na których służby organizatora zapisywały numery przejeżdżających. Na metę Maratonu wjeżdżały kilku osobowe grupki. Wszyscy zmęczeni, ale z uśmiechem i opalenizną na twarzy.

Klasyfikacja wyglądała następująco:

Kategoria Kobiet Open:

I miejsce Patrycja Boguta Lublin
II miejsce Elżbieta Mróz Chełm
III miejsce Anna Kędra Kraśniczyn

Kategoria Mężczyzn Open:

I miejsce Radosław Wasilewski Biłgoraj
II miejsce Zbigniew Zając Biłgoraj
III miejsce Andrzej Miszczuk Biłgoraj

Kategoria Mężczyzn IPA Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji:

I miejsce Wojciech Kupracz IPA Włodawa Straż Graniczna
II miejsce Radosław Kościk IPA Zamość Policja
III miejsce Wojciech Sokołowski IPA Włodawa Straż Graniczna

Kategoria Mężczyzn Służby Mundurowe:

I miejsce Dariusz Paszczyk Służba Więzienna Lublin
II miejsce Wojciech Mróż Policja Chełm
II miejsce Kamil Piasek Straż Pożarna Lublin

Zwycięzcy otrzymali puchary, medale oraz nagrody rzeczowe każdy z uczestników maratonu otrzymał dyplom uczestnictwa oraz emblemat pamiątkowy. Miłą niespodzianką była nagroda dla ostatniego zawodnika Grądkowskiego Michała ze Straży Granicznej dwudniowy pobyt w domu wczasowym.

Tegoroczne wyniki po II etapie

Dariusz Paszczyk SW Lublin 24 pkt
Wojciech Mróz Policja Chełm 22 pkt
Piotr Guz NOSG Chełm 16 pkt
Tadeusz Kowalski SW Włodawa 9 pkt
Tomasz Pleskot SG 10 pkt
Piotr Smujkis SW 7 pkt
Waldemar Cichocki SW 6 pkt
Wojciech Sokołowski SG 10 pkt
Jacek Zarczuk SW 4 pkt
Dariusz Demczuk SW 3 pkt
Sławomir Franc Policja 2 pkt
Radosław Kościk Policja 8 pkt
Kamil Piasek SP 10 pkt
Wojciech Kapkin Policja 7 pkt.
Wojciech Kupracz SG 9 pkt.
Sławomi Maciąg Policja 4pkt
Dariusz Marecki SG 3pkt.
Paweł Szymański SG 2pkt.
Robert Tama SG 1pkt
Bartosz Madyński SG 1pkt.
Michał Grondkowski SG 1pkt.

Honorowy patronat nad imprezą objął Lubelski Komendant Wojewódzki Policji oraz Komendant Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie. Na maratonie pojawił się także poseł Sławomir Zawiślak. Dziękujemy wszystkim za wsparcie i pomoc w zorganizowaniu maratonu a także załodze Pogotowia Ratunkowego i Funkcjonariuszom Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Zamościu. Trzeba także wyróżnić kolegę Łukasza Fedczyszyna który pomógł w wytyczeniu trasy. Kolejną edycję Maratonu 25 sierpnia 2012 zorganizuje Region IPA Terespol.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ