Prace trwają też na Rynku Solnym. Tam także montowane są właśnie ławki. Układana jest także nawierzchnia z kostki. Zamościanie są zadowoleni.

– Naprawdę te miejsca bardzo zmieniają swój wygląd, na lepsze – mówi pan Paweł, spacerujący wczoraj po Starym Mieście. – Początkowo nie bardzo podobały mi się lampy na Rynku Wodnym. Wyglądają one jak wielkie aluminiowe rury. Trochę gryzą się ze starą zabudową. Teraz jednak całość mi się podoba. Naprawdę jest estetycznie.

O postępach prac na zamojskich rynkach pisaliśmy wielokrotnie. Magistrat wystarał się jeszcze w ub. roku o ok. 10 mln zł na ten cel. Miasto dołoży do tej kwoty kolejne 1,7 mln zł.

Prace ruszyły na Rynku Wodnym, Rynku Solnym i placu Jaroszewicza. Wyremontowana zostanie też m.in. część nawierzchni ulic: Pereca, Zamenhofa, Solnej i Ratuszowej.

Mieszkańcy cieszą się m.in., że podczas prac nie wycinano drzew. Obudowano je specjalnie dobranymi płytami i zabezpieczono. Teraz ustawiane są ławki, montowana jest fontanna na Rynku Wodnym, a na Rynku Solnym przerabiane jest niemal… wszystko.