Dokładnie chodziło o  kwotę 93,598,90.

Tyle, jak obliczył „bankier” XIX Finału WOŚP w Zamościu, czyli Bank PEKAO SA trafiło do puszek wolontariuszy do godz. 19.30.

– Nie jest to suma ostateczna! Dziękujemy za pomoc, zaangażowanie, ofiarowane datki i wspaniałe serce! – cieszył się Andrzej Szumowski, dyrektor MDK Zamość.

Już wiadomo, że pieniędzy będzie znacznie więcej. – Bo nie spłynęły do nas jeszcze puszki, do których pieniądze zbierano w innych, mniejszych miejscowościach, np. Szczebrzeszynie, Skierbieszowie, Wysokiem, czy Lipsku – mówiła nam dzisiaj rano Aleksandra Baranowicz, szefowa zamojskiego sztabu WOŚP.

Jej zdaniem, tegoroczny wynik to ogromny sukces, którego chyba nikt się nie spodziewał. – Bo przecież wiadomo, że żyjemy w ciężkich czasach, kiedy wielu ludziom brakuje pieniędzy, a tu taki wynik!!!! – cieszy się pani Ola.

I z całego serca dziękuje każdemu z około 650 wolontariuszy, którzy w tym roku pracowali w zamojskim sztabie. Wsdzyscy wykazali się ogromnym zaangażowaniem i determinacją. – Bez nich nic by nie wyszło – szefowa sztabu nie ma co do tego najmniejszych wątpliwości.

Jeszcze dziś na MM Zamość postaramy się podać pełna listę wolontariuszy. Wszystkim serdecznie gratulujemy.