MM Zamość

Informacje z Zamościa i okolic

Finanse Wiadomości

Zarejestruj się w Urzędzie Pracy w Zamościu przez Internet

uż od 25 maja będzie można zarejestrować się we wszystkich urzędach pracy przez Internet. Powiatowy Urząd Pracy w Zamościu jest jednym z kilku w Polsce, w którym już działa ta usługa.
Jak się zarejestrować? Korzystając z formularza dostępnego na stronie www.praca.gov.pl należy podać m.in. dane osobowe, wykształcenie, ukończone szkoły i okres zatrudnienia.

– Następnie w ciągu siedmiu dni roboczych urzędnicy wyznaczą termin spotkania, na którym interesant będzie musiał dostarczyć dodatkowe dokumenty – wyjaśnia Marian Hawrylak Z-ca dyrektora PUP w Zamościu.

Dzięki takiemu rozwiązaniu nie trzeba stać w kolejce i można zarejestrować się o dowolnej porze dnia. Jeżeli dana osoba nie zgłosi się z dokumentami do urzędu, jej dane są usuwane z systemu teleinformatycznego.

Osoby, które nie mają w domu dostępu do Internetu, mogą skorzystać z przygotowanych stanowisk w Klubach Pracy przy ul. Orlicz-Dreszera 36 i ul. Staszica 31. Komputery czekają w godzinach od 7.30 do 15. – W przyszłości chcielibyśmy, aby w każdej z gmin była możliwość rejestracji w urzędach pracy przez Internet – dodaje Hawrylak.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ