MM Zamość

Informacje z Zamościa i okolic

Rozrywka Wiadomości

Zamość uczcił rocznicę katastrofy smoleńskiej

W zawodach na stadionie OSiR wzięło udział ok. 400 zawodników

Najpierw odbyła się msza w kościele św. Katarzyny. Później zgromadzeni złożyli kwiaty pod Krzyżem Katyńskim. A na koniec na stadionie zamojskiego OSiR odbyły się zawody sportowe. Tak dzisiaj w Zamościu obchodzona była rocznica katastrofy smoleńskiej.

W Spartakiadzie Dzieci i Młodzieży Pamięci Ofiar Katastrofy Smoleńskiej wzięło udział ponad 400 sportowców.

– To uczniowie szkół podstawowych, ale także gimnazjów, szkół średnich, a nawet studenci – relacjonował Krzysztof Pszenniak, który sędziował zawody.

– Przyjechała młodzież nie tylko z Zamościa, ale również Tomaszowa Lubelskiego, Biłgoraja, Grabowca, Starego Zamościa oraz wielu, wielu innych miejscowości – dodał Konrad Firek z KS Agros, jeden z organizatorów spartakiady.

Na zawody do Zamościa przyjechała także 12-letnia Julia Pitera, uczennica szkoły w Czartowczyku pod Tyszowcami.

– Wiem, że zawody są poświęcone wszystkim tym, którzy dwa lata temu zginęli pod Smoleńskiem – mówiła dziewczynka.

– Gdyby nie to, że jest taki cel tych mistrzostw, to pewnie w ogóle bym nie zdecydowała się na start, ale cel jest wspaniały, więc pobiegnę – dodała jej koleżanka 14-letnia Ewa Nadłonek, gimnazjalistka z Turkowic.

Podczas spartakiady przeprowadzono szereg konkurencji biegowych, ale były także rozgrywki w siatkówkę i piłkę ręczną. Najlepsi w każdej z tych konkurencji mogli liczyć na puchary, medale i pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe.

Dekoracji medalistów dokonywał poseł Sławomir Zawiślak, który objął honorowy patronat nad rocznicą oraz zaproszony przez niego Jacek Sasin.

W komitecie organizacyjnym, poza politykami PiS znaleźli się także: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zamościu, KS „ Argos Zamość „, Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki oraz Kolegium Sędziów Lekkiej Atletyki w Zamościu oraz MKS „ Padwa Zamość”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ