MM Zamość

Informacje z Zamościa i okolic

Sport

Zawody triathlonowe w woj. lubelskim

Wiele osób uprawiających triathlon prędzej czy później zechce się sprawdzić w bezpośredniej rywalizacji z innymi zawodnikami. W ten sposób można poznać granice swoich możliwości i zwieńczyć pewien etap wcześniejszych treningów. Oczywiście start w pierwszych zawodach triathlonowych nie wiąże się z koniecznością zajęcia wysokiej lokaty. Zwykle chodzi jedynie o udział w zawodach, poczucie klimatu tego typu imprezy i poznanie granic własnej wytrzymałości, zarówno fizycznej, jak i psychicznej.

Zawody triathlonowe Żelazny Triathlon 2019

Trening treningiem, ale nic nie zastąpi prawdziwej rywalizacji podczas zawodów sportowych. Doskonałą okazją do sprawdzenia swoich możliwości są starty w różnorodnych imprezach triathlonowych. Doskonałym przykładem takiej imprezy jest Żelazny Triathlon 2019 – zawody organizowane w województwie lubelskim, w miejscowości Okuninka, na dystansie sprinterskim (750m pływanie, 20km rower i 5km bieg). Dzięki specyficznej formule zawodów praktycznie każda osoba uprawiająca triathlon ma możliwość ich ukończenia. W zawodach mogą brać udział zarówno kobiety, jak i mężczyźni w wieku od 16 lat. Wystarczy wnieść odpowiednią opłatę startową i przybyć na miejsce wydarzenia 1 czerwca 2019 roku (Dzień Dziecka).

Żelazny Triathlon 2019 to cykliczna impreza kulturalna-sportowa organizowana w tym roku po raz ósmy (pierwsze zawody odbyły się w 8 czerwca 2013). Celem imprezy jest promocja powiatu włodawskiego, historii i zdrowej rywalizacji sportowej. Niestety wolnych miejsc na tegoroczną edycję imprezy już nie ma i nie pozostaje nic innego, jak poczekać na okazję do startu, do przyszłego roku.

Zawody Triathlon Kraśnik 2019

To szósta edycja zawodów traithlonowych organizowanych nad zalewem kraśnickim, na dwóch dystansach: sprinterskim i standardowym (1,5km pływanie, 40km rower i 20km bieganie). Tegoroczna edycja imprezy planowana jest na drugą połowę sierpnia i jeśli chcesz spróbować swoich sił na krótkim lub standardowym dystansie triathlonowym, będziesz mieć ku temu doskonałą okazję. Zawody odbędą się 25 sierpnia 2019 roku i jeszcze masz czas, by wybrać preferowany przez siebie dystans i odpowiednio się do niego przygotować.

Zawody triathlonowe Triathlon Kraśnik to impreza dedykowana wszystkim miłośnikom tej niezwykle wymagającej dyscypliny sportu, zarówno osobom początkującym, jak i doświadczonym triathlonistom, którzy chcą się sprawdzić w sprincie lub na dystansie olimpijskim. Dzięki temu, że impreza planowana jest dopiero na koniec sierpnia, jeśli zaczniesz trenować już dziś, wystarczy Ci czasu, by odpowiednio się do niej przygotować.

Pamiętaj nie tylko o treningach, ale i o zorganizowaniu odpowiedniego sprzętu, dzięki któremu będziesz mieć szansę na wyciśnięcie maksimum możliwości ze swoich mięśni. Na stronie https://tricentre.pl/Triathlon-jak-wybrac-stroj-i-akcesoria-blog-pol-1555578980.html znajdziesz informacje, jak wybrać odpowiedni strój na zawody triathlonowe i jakie akcesoria sportowe mogą przydać się podczas tego typu zawodów. Warto to sprawdzić, by wielotygodniowe przygotowania do startu w oficjalnych zawodach nie poszły na marne i byś mógł osiągnąć podczas tego typu imprezy satysfakcjonujący Cię wynik sportowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ