MM Zamość

Informacje z Zamościa i okolic

Motoryzacja Wiadomości

Dwa razy ukradli ten sam samochód

Dwóch młodych mężczyzn dwukrotnie ukradli należącego do 49-latki z Zamościa fiata seicento. Za każdym razem, po uszkodzeniu samochodu porzucali go.
Pierwsze zgłoszenie dyżurny zamojskiej komendy otrzymał pod koniec sierpnia. – Kobieta zadzwoniła na policję mówiąc, że z terenu jej posesji ktoś ukradł warte 5 tys. złotych auto – mówi nadkom. Joanna Kopeć z policji w Zamościu. Jeszcze tego samego dnia udało się odnaleźć samochód. Miał zniszczoną karoserię i uszkodzony błotnik. Z auta zginęły kluczyki. Straty oszacowano na 1,5 tys. złotych.

W środę dyżurny komendy przyjął kolejne zgłoszenie o kradzieży tego pojazdu. Tym razem sprawcy na teren posesji dostali się zdejmując z zawiasów jedno skrzydło bramy wjazdowej. Ich łupem, podobnie jak poprzednio padł zaparkowany tam fiat. – Samochód znaleziono tego samego dnia. Stał zaparkowany przy ul. Zamojskiego. Było uszkodzone. Samochód miał pogięte felgi, w jednym kole brakowało opony – dodaje nadkom. Kopeć. Straty wyniosły 300 zł.

Okazało się, że sprawcami pierwszej, jak i drugiej kradzieży są dwaj mieszkańcy Zamościa w wieku 19 i 23 lat. Jeden z zatrzymanych tłumaczył policjantom, że w środę postanowili ponownie przejechać się należącym do 49-latki autem, bo kiedy przechodzili obok jej posesji zauważyli zaparkowanego tam fiata. Jako, że w kieszeni jednego z nich tkwiły kluczyki od samochodu, które ukradli poprzednim razem, więc postanowili skorzystać z okazji.

Mężczyźni przyznali się do winy. Młodszy z nich wrócił do zakładu poprawczego, do którego nie powrócił z przepustki. Straszy stanął przed obliczem prokuratora.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ